SIE
26

Chcesz przez życie przejść czy go przeżyć.

Świadectwo z rekolekcji II stopnia w Ochotnicy Górnej

Agnieszka i Romek

Kliknij aby powiekszyc

W dniach 5.08 ? 21.08 mieliśmy zaszczyt i wielką radość uczestniczyć w rekolekcjach II stopnia w Ochotnicy Górnej.

Temat trudny. Rozważaliśmy Księgę Wyjścia. Porównywaliśmy wyjście Izraelitów z naszymi słabościami, grzechami. Każdego dnia odkrywaliśmy Jego wierność i to jak o nas walczy. Dzisiejszy świat jest trudny, a Bóg walczy i czeka na mnie. Warto się na Niego otworzyć. Często członkom DK wydaje się, że już byliśmy na takich rekolekcjach i co dalej? Chcemy powiedzieć, że my już wielokrotnie byliśmy na rekolekcjach II stopnia i zaświadczamy, że i tym razem Bóg otwierał nasze serca na swoje działanie. Każdego dnia Bóg mówił do nas w Namiocie Spotkania. Jego Słowo czytane za każdym razem inaczej dociera do naszych serc. Dla mnie bardzo mocno dotarły słowa z J 6, 21 ?Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.? Jeśli zaprosimy Jezusa i będziemy chcieli z Nim przezywać swoje życie On często będzie czynił cuda w naszym życiu. Nauczymy cieszyć się każdą chwilą codzienności. Przecież On nas ukochał miłością nieskończoną.

Codzienna Eucharystia ? głębia i piękno. Otwierała i zmieniała nasze serca. II stopień to czytanie Celebracja Słowa Bożego - odkrywanie jego piękna i mocy dla naszego życia. Poznawanie kogoś kto ukochał mnie miłością agape. Akceptuje, kocha, przebacza, pociesza, daje radość i pokój serca. Odkrycie Księgi Księga Habakuka : ? Ja mimo to w Panu będę się radować, weselić się będę w Bogu, moim Zbawicielu. Pan Bóg - moja siła, uczyni nogi moje podobne jelenim, wprowadzi mnie na wyżyny.? Podczas kręgów biblijnych dzielenie się Słowem Bożym, jego rozumieniem i świadectwem życia. Dzisiejszy świat biegnie, wiadomości nas zalewają, a tu spokój i otwartość. Poznawanie woli Boga.

Konferencje szkoły liturgiczno ? rodzinnej pomogły nam na nowo odkryć Liturgię ? te w kościele jak i ta domowa, każdej rodziny podobna a jakże inną, bo naszą. Zobowiązania jako dar dla nas. Dialog przeżyty w miłości i pokoju serca. Jak powiedziała siostra Jadwiga powiedziała o dialogu ? ?mąż i żona raz w miesiącu zastanawiają się jaka jest wola Boga dla ich małżeństwa.? Warto posłuchać jej konferencji : Siostra Jadwiga Skudro "Dialog Małżeński". Warto też być na bieżąco z tym co dzieje się w DK. Para prowadząca przypomniała nam o zmianach w zasadach od września 2021r. (link)

Dzień Wspólnoty ? spotkanie żywego Kościoła. Nabożeństwo Krucjaty i świadectwa młodych ludzi, którzy mają różne zniewolenia, ale widzą działanie Krucjaty.

Bóg jest dobry, a my tak często o tym zapominamy.

Zachęcamy was do myślenia już o nowym roku formacyjnym i o naszym zobowiązaniu rekolekcjach. Polecamy przeczytanie artykułu (bardzo budującego) Tomasza Strużanowskiego ?Rekolekcje ? nieżyciowe wymaganie, czy życiowa szansa?? (link)

Dziękujemy wszystkim, którym się chciało zaangażować. Księdzu Łukaszowi, klerykom: Patrykowi i Norbertowi, a przede wszystkim Wandzi i Piotrowi, za trud i świadectwo życia. Wszystkim, których Bóg w tym czasie postawił na naszej drodze. Do zobaczenia . Mamy nadzieje, że na Dniu Wspólnoty 18 września. Niech nam, wam towarzyszą słowa jednej z piosenek : "Każdy dzień jest zwycięstwem, jeśli w ręce Pana zechcesz oddać go." Wdzięczni Bogu Agnieszka i Romek.

 

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »