MAR
30

DWDD - Dień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Spotkanie z człowiekiem i jego świadectwem z życia tu i teraz...

Agnieszka i Romek Łowiccy

Kliknij aby powiekszyc

26 marca 2022 roku uczestniczyliśmy z naszą parą diecezjalna Zosią i Bogusiem Dudzińskimi  na Wiosennym Dniu Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych. Temat to "Liturgia źródłem życia w świetle".

W Filii warszawskiej prowadzonej przez moderatora filialnego Ks. Aleksandra Suchockiego oraz pary filialnej Beaty i Krzysztofa Krawczyków. DWDD odbyło się na terenie Archidiecezji Warszawskiej, w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Tak przypominająco do Filii warszawskiej należą diecezje: białostocka, drohiczyńska, ełcka, łomżyńska, łowicka, łódzka, pocka, warszawska, warszawsko – praska.

Dzień pełen napełnienia Bożym dziełem przez spotkanie z żywym Kościołem. Spotkanie z Bogiem Ojcem przez liturgię – jutrznia, Namiot Spotkania, Eucharystia, nieszpory. Spotkanie z drugim człowiekiem. Dla nas szczególnym przeżyciem było spotkanie pary, która razem z nami była parą diecezjalna. To spotkanie pokazało nam, że  Ruch Światło – Życia ciągle żywy, aktualny. W ruchu poprzez formację  przygotowujemy się do służenia – diakonii.

Konferencja księdza dr Krzysztofa Porosło o liturgii uporządkował , pokazał z innej strony obraz liturgii. Liturgia ma być szczytem, a potem będzie źródłem . Żyć w świetle to żyć w łasce. Musimy pragnąć żyć w łasce.  Liturgia będzie źródłem życia jeśli upodabniamy się do Chrystusa, a to liturgia nas przemienia w Chrystusa.  Jak nie ma poznania umiera miłość, dlatego poznajemy przez całe życie współmałżonka, musi być w nas chęć poznawania Boga. Liturgia kształtuje człowieka tylko wtedy, gdy jest szczytem. Polecamy wysłuchanie tego wykładu. Ksiądz Krzysztof mówił konferencję na Kongregacji Odpowiedzialnych w Częstochowie (Kongregacja odpowiedzialnych to coroczne spotkanie wszystkich żywo zaangażowanych w tworzenie Ruchu Światło-Życie. Moderatorzy i animatorzy – delegaci wszystkich diecezji – spotykają się, aby przede wszystkim tworzyć wspólnotę myśli i modlitwy. Podczas kongregacji przedstawiane są zarysy programu na nadchodzący rok formacyjny. Wygłaszane są również konferencje, mające na celu przybliżyć nowe hasło roku.) Kongregacja Odpowiedzialnych - dzień 1/2 (sobota, 26.02.2022).  02:02:00 https://www.youtube.com/watch?v=ID20M0A8jbU  .

Dzielenie  się w grupach – spotkanie z człowiekiem i jego świadectwem z życia tu i teraz . Czy mam w sobie pasję poznawania Boga? Jak ona się objawia w moim życiu? Tak Bóg działa w każdej chwili naszego życia, w tych pięknych i trudnych chwilach życia każdego z nas. Spotkanie diakonii – spotkanie, na którym dzieliliśmy się w grupach o działaniach naszych diakonii w diecezjach. Dzień pełen odkrywania miłości Boga do nas, choć czasy trudne. Po owocach ich poznacie.

Pozdrawiamy z modlitwą Agnieszka i Romek Łowiccy

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »