Świadectwo z Oazy Rodzin I stopnia

20 LIPCA 2021- 5 SIERPNIA 2021 OCHOTNICA GÓRNA

Justyna i Tomasz Otoccy

Skończyliśmy właśnie dwuletni czas pilotażu, ale już od dawna w naszych sercach było pragnienie wzięcia udziału w Oazie Rodzin. W tym roku w cudowny sposób Bóg zaplanował nam wakacje. Do końca nie wiedzieliśmy czy damy radę pojechać, ale prosiliśmy Jezusa o to, aby rozmnożył nasze pieniądze, bo po kolei zaczęły psuć się nasze sprzęty, samochód, nawet nie myśleliśmy o wyjeździe wakacyjnym. Pomimo problemów finansowych udało nam się dzięki wielu życzliwym osobom pokonać te trudności. Pojawiła się również nieoczekiwanie i z niewiadomego powodu nadwyżka na polisie ubezpieczeniowej, którą nam zwrócono, ale także nowe możliwości zarobku, które podreperowały nasz budżet. To wszystko było dla nas ogromnym zaskoczeniem i działo się w niedługim czasie przed rekolekcjami. Wiemy, że to Bóg zaprosił nas na tą Oazę i zadbał o wszystko, żebyśmy tylko mogli się tam znaleźć. Pojechaliśmy wraz z 10 letnią córką Marysią, 16 letni syn Bartosz został pod opieką dziadków.

Czas, który przeżyliśmy w tym przepięknym miejscu, jakim jest Ochotnica Górna, był dla nas czasem błogosławionym, czasem odpoczynku od codziennych zajęć, czasem zwiedzania i nawiązywania nowych przyjaźni, ale też czasem duchowego wzrostu i wielu przemyśleń. Wielką radością było dla nas przebywanie z rodzinami, które swoje życie budują na Chrystusie, na dążeniu do świętości i kierują się tymi samymi wartościami, jak my. W naszych sercach i w pamięci zapisały się wspólne modlitwy, adoracje, śpiew, dzielenie się doświadczeniami i świadectwami. Nie zapomnimy fantastycznych pogodnych wieczorków, cennych rozmów przy kawie i smacznych wypiekach Sylwka oraz życzliwości i gościnności gospodarzy, u których mieszkaliśmy. Wiele dobra i troski doświadczyliśmy szczególnie od organizatorów Kasi i Tomka oraz animatorów, ale też od księży i pozostałych uczestników Oazy. To wszystko jest dla nas bardzo ważne, bo dzięki temu uczymy się jak żyć, jak się modlić, jak iść do przodu wiedząc, że nie jesteśmy sami, mając wsparcie i poczucie bezpieczeństwa ze strony wspólnoty Domowego Kościoła. Chcemy, aby i nasze dzieci doświadczały Bożej miłości, jaką Bóg okazuje nam przez innych ludzi, aby poznawały rodziny podobne do naszej.

To, co również wywarło na nas ogromne wrażenie to procesja osób deklarujących przystąpienie do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka podczas Dnia Wspólnoty w Krościenku. Na Oazie zrozumieliśmy jej sens i choć jeszcze sami nie jesteśmy gotowi, to wierzymy, że nadejdzie taka chwila, że i my dołączymy.

Podsumowując, te rekolekcje były dla nas nowym początkiem, niezwykłą szkołą modlitwy i życia według zasad DK, pięknym czasem pogłębiania relacji z Bogiem, ze współmałżonkiem, z innymi rodzinami a dla naszej córki pełnymi wrażeń wakacjami.

Dziękujemy Panu Bogu za otrzymane dary i za wszystkich, których w tym czasie postawił na naszej drodze. Chwała Panu!