CZE
23

Przedwakacyjny Dzień Wspólnoty

admin

Kliknij aby powiekszyc

20 czerwca w parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie spotkali się uczestnicy Ruchu Światło – Życie diecezji łowickiej.
Spotkanie rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty i modlitwą do Ducha Św., którą poprowadził moderator diecezjalny ks. Sylwester Bernat. 
Następnie razem z siostrami z Niepokalanowa modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, rozważając słowa św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
Punktualnie o 15.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył neoprezbiter ks. Hubert Siepert. Niedzielna liturgia postawiła przed nami tajemnicę zaufania Chrystusowi, który prowadzi Apostołów i panuje nad całością stworzenia. W perspektywie tej prawdy wiary, staraliśmy się spojrzeć na Ruch Światło - Życie w diecezji łowickiej, na życie nasze i naszych rodzin, a także na zbliżające się rekolekcje jako czas świętych ćwiczeń, w których będziemy usiłowali jeszcze lepiej niż na co dzień usłyszeć głos Wszechmogącego.
Podczas homilii, którą wygłosił ks. Dariusz Kozłowski SDB – proboszcz salezjańskiej parafii, usłyszeliśmy przypomnienie o miłości Boga i trzech niezwykle ważnych postaciach dla Kościoła: św. Janie Pawle II, ks. Stefanie Wyszyńskim i ks. Franciszku Blachnickim, który zmienił Polskę.
W ramach Ruchu Światło – Życie funkcjonuje jego gałąź rodzinna, w której małżeństwa razem ze swoimi dziećmi wzrastają ku świętości. Pod koniec Eucharystycznego spotkania wybrane małżeństwa po odpowiednim przygotowaniu zostały włączone do stałej formacji w ramach kręgów Domowego Kościoła istniejących w naszej diecezji. Z rąk odpowiedzialnych – pary diecezjalnej i ks. moderatora DK – małżonkowie otrzymali świecę: znak wiary i czuwania w budowaniu świętych związków wedle reguł, jakie pozostawił nam Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.            
Mszę Świętą zakończyło prymicyjne błogosławieństwo, które jest darem samego Boga otrzymanym przez kapłańskie ręce.
Ostatnim punktem dnia wspólnoty było spotkanie w grupach rekolekcyjnych, gdzie mogliśmy ucieszyć się swoją obecnością i zachęcić do wyjazdów tych, którzy jeszcze mają wątpliwości. Nie zabrakło lodów i słodkiego poczęstunku, o który zadbali księża salezjanie.    
Spotkanie zakończyliśmy krótką modlitwą w intencji wszystkich uczestników  zbliżających się rekolekcji, następnie ks. Tomasz Staszewski udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa na ten wakacyjny czas.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »