STY
30

Świadectwa z rekolekcji ewangelizacyjnych w Piwnicznej Zdrój

Oddałem mu to co najtrudniejsze...

Teresa i Piotr, Eryk i Monika, Monika i Wiesław, Ania i Piotr

Kliknij aby powiekszyc

"On jest moim Synem umiłowanym, którego sobie upodobałem". Mt 3, 17
Dziękujemy Bogu za piękny czas rekolekcji ewangelizacyjnych w Piwnicznej-Zdrój! Dziękujemy za każde słowo, zasiane jak ziarno, w sercu pragnącym Bożego natchnienia, za radość bycia w prawdziwej wspólnocie, pokój płynący z obdarowania pięknem drugiego człowieka i otaczającej nas przyrody! Za łaskę dzielenia się i otrzymania, za dar bycia blisko Chrystusa i spojrzenia na swoje życie z dystansu, za wszystko to Bogu niech będą dzięki!"
Teresa i Piotr
 
"Podczas rekolekcji mogłem świadomie odczuć interwencję Boga w moim życiu. Oddałem mu to co najtrudniejsze i wiem, że z Nim mogę rozpocząć nowe życie. Chwała Panu!"     
Eryk i Monika
 
„W pierwszym tygodniu ferii zimowych 2020 r. uczestniczyliśmy w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych w Piwnicznej Zdrój. Na miejscu, zaraz po przekroczeniu progu Ośrodka Rekolekcyjno-Misyjnego SMA powitali nas uśmiechnięci Renata i Grzegorz. Mamy za sobą formację w Domowym Kościele, więc tematyka ewangelizacyjna tych rekolekcji była dla nas trochę powrotem do korzeni.  Ale ten powrót był nam potrzebny. Bardzo dużo dobrego czerpaliśmy ze świadectw małżeństw naszej grupki. Były to świadectwa krzepiące, mimo iż nieraz dotyczyły spraw trudnych. Przykłady z codziennego życia, w których to Pan Jezus jest drogą, ratunkiem, pokrzepieniem, były dla nas prawdziwym umocnieniem na naszej małżeńskiej drodze. Dużą niespodzianką byłą dla nas pantomima odegrana przez księdza Tomasza, młodzież z diakonii i dzieci uczestników. Szliśmy na to krótkie przedstawienie nieświadomi, czego będzie dotyczyć, beztrosko rozmawiając. Dramatyzm odgrywany w tej pantomimie bardzo szybko  zmienił nasz nastrój. Nie dało się bowiem przejść obok spektaklu, w którym Pan Jezus niemalże fizycznie walczy o każdego z nas,  w którym grzechy i pokusy atakują nas agresywnie i jedyną drogą ratunku jest nawrócenie i ufność w miłosierdzie Boże. Obrazy z tej pantomimy na długo jeszcze będą nam towarzyszyć. Ostatnim, bardzo głębokim przeżyciem  rekolekcji, którym chcemy się podzielić, jest doświadczenie  niesamowitego kapłana, księdza Tomasza, który nie tylko potrafi mówić o Bogu tak, że słucha się go niemalże całym sobą, bo jego słowa docierają do głębokich zakamarków naszego sumienia, ale potrafi też autentycznym przykładem swojego życia pokazywać, że wiara w Boga jest wiarą czynu. I z takim, bardzo mocnym postanowieniem, że Boga trzeba szukać i kochać czynem, wyjeżdżaliśmy z rekolekcji.”  
Ania i Piotr
 
Z wielkimi emocjami i wielką niewiadomą, gdyż były to nasze pierwsze rekolekcje, jako członków „Domowego Kościoła” w dniu 11 stycznia 2020 r. wspólnie z dziećmi Wiktorią lat 10 i Julią lat 7, przyjechaliśmy do Piwnicznej Zdrój, gdzie bardzo miło przywitała nas para prowadząca rekolekcje. Na początku  w moich myślach, było wiele pytań i niepewności, między innymi, czy nie będziemy odsunięci na bok, gdyż nie wiem czemu, czułem pewien niepokój. Na szczęście tak, były to tylko moje obawy. Poznaliśmy wspaniałych i wyjątkowych ludzi, którzy swoją dobrocią, otwartością, miłością i świadectwem życia, dali nam poznać, że nie ma podziału osób i grup. Doznaliśmy wielkiego przeżycia duchowego oraz poznania na nowo wielkiej miłości Boga. Każdy dzień rekolekcji był inny, przynosił nam wielką radość i odnowę w naszym życiu. Pozwoliło to nam małżonkom, wspólnie poznawać na nowo relacje z Bogiem. Musimy tu wspomnieć o wyjątkowym ks. Tomaszu, bez którego te rekolekcje, byłyby inne. Sama postać księdza, ale również jego wiara, poświęcenie oraz radość, pokazały nam, że Bóg naprawdę kocha wszystkich bezgraniczną miłością. Dziękujemy z serca za pantomimę „Siedem grzechów głównych”, za sakrament pokuty i pojednania, które bardzo osobiście przeżyliśmy. Nie można też zapomnieć o naszej wspaniałej Diakonii, która naprawdę z wielkim sercem, miłością i otwartością, każdego dnia, opiekowała się wszystkimi dziećmi, bez wyjątku na ich wiek. Doskonale zadbali również  o oprawę muzyczną tych rekolekcji. Postawa diakonii, była dla nas bardzo wielkim, pozytywnym doświadczeniem. Nasze dzieci mówią, że nigdy nie przeżyły tak pięknych i wyjątkowych ferii i chcą więcej. Codziennie dziękujemy Bogu w modlitwie, za wszystko czego doświadczyliśmy na rekolekcjach.”
Monika i Wiesław 
 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »