GRU
22

Boże Narodzenie 2019

ks. Paweł Pietrzak, Z. B. Dudzińscy

Kliknij aby powiekszyc

„Lecz anioł rzekł do nich: Nie bójcie się!

Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu:

dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was:

Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie.”

Łk 2, 10 – 12

 

 

            Drodzy Małżonkowie tworzący wspólnotę Domowego Kościoła diecezji łowickiej.

 

Bóg rodzi się na ziemi. Bóg rodzi się z człowieka – Maryi. Bóg rodzi się w Rodzinie. Bóg przychodzi na ziemię, by uświęcić Rodzinę, każdego jej członka. Chrystus rodzi się z kobiety, matki jak każdy z nas. Od momentu narodzenia, przez okres dzieciństwa, młodości, dorosłości, aż do śmierci jest podobny do nas we wszystkim oprócz grzechu. Wychowuje się w Rodzinie, którą tworzy Maryja – Jego Matka i Józef – opiekun. Rodzice troszczą się o Niego tak, jak Wy o swoje dzieci. Pragną dla Niego dobra i szczęścia, jak Wy dla swoich dzieci.

 

Wraz z parą diecezjalną, życzymy Wam i Waszym najbliższym radości płynącej od Tego, który narodził się w mieście Dawida ponad dwa tysiące lat temu. Poczucie bliskości Jezusa w codziennym życiu niech sprawi, że wszelkie małżeńskie zadania będziecie realizowali w stopniu doskonałym. Rodziny, które tworzycie niech zawsze będą pełne miłości, zatroskania o najbliższych, pragnienia wzajemnej świętości i otwartości na wolę Najwyższego. Decyzje, które podejmujecie każdego dnia niech będą uświęcone modlitwą do Zbawiciela, z którego narodzin w tych dniach bardzo się radujemy.

 

Trwając w radości wypływającej z faktu Bożego Narodzenia zapraszamy na spotkanie opłatkowe 12 stycznia 2020 roku do łowickiego seminarium.

 

 

 

Moderator Domowego Kościoła                                              Para Diecezjalna

ks. Paweł Pietrzak                                                 Zofia i Bogusław Dudzińscy

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »