LIS
23

Warsztaty ewangelizacyjne

W dniu 08.11.2008r. odbyły się warsztaty rekolekcyjne, w których uczestniczyło około 40 osób z młodzieży oazowej oraz 11 osób z Domowego Kościoła.

M.M. Sikora

Kliknij aby powiekszyc
Warsztaty te prowadził diakon Krzysztof Kralka członek Nowej Szkoły Ewangelizacyjnej. 
Na warsztaty te składało się 5 konferencji stanowiących wprowadzenie do części praktycznej ewangelizacji jaka wstępnie została zaplanowana na wiosnę 2009r. 

Tematem poszczególnych konferencji były następujące kwestie :
• Zadanie na dziś: ewangelizacja – nowa w zapale, nowa w metodzie, nowa 
w ekspresji i środkach wyrazu
• Co głosić? 
• Cel i etapy ewangelizacji
• 9 postaw skutecznego ewangelizatora
• Jak uczyć się ewangelizować i jak ewangelizować

Treść tych konferencji oraz zapał jaki przekazał wszystkim uczestnikom Krzysztof Kralka zapadły głęboko w serca i poruszyły w nas to co było uśpione i zamknięte gdzieś na dnie, zepchnięte w podświadomość. Uświadomiły, iż ewangelizacja jest jedynym zadaniem Kościoła. Wszystko inne – jak to powiedział diakon Krzysztof Kralka – jest dodatkiem. W tym miejscu przypomnieć należy, iż ewangelizacja to zadanie, jakie zostawił nam Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.
O głębokiej treści tych konferencji, wielokrotnie popartych świadectwem prowadzącego, świadczą chociażby słowa jakie usłyszeliśmy na zakończenie warsztatów :
Co możesz dać drugiemu człowiekowi. Może wydaje Ci się, że masz tak niewiele, ale jeżeli to mało, które Ty posiadasz oddasz w ręce Jezusa, 
to doświadczysz cudu rozmnożenia. Jezusowi wystarczy to co masz. 
Tylko Mu zaufaj. Twoje proste, nieudolne słowo będzie w stanie przemieniać ludzi. Tylko zaufaj. Nie bój się. Pozwól, aby Jezus dotknął Twojego serca. 

 Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »