KWI
07

#WielkiPost2017 - rozważania na każdy dzień.

Piątek 07 kwietnia 2017, Piątek V tygodnia Wielkiego Postu

EWA I SYLWEK

Kliknij aby powiekszyc

Ewangelia wg św. Jana 10,31-42.
 
Żydzi porwali kamienie, aby Jezusa ukamienować.
Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?»
Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga».
Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: "Ja rzekłem: Bogami jesteście?"
Jeżeli Pismo nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić -
to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: "Bluźnisz", dlatego że powiedziałem: "Jestem Synem Bożym?" Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie.
Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu». I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk.
I powtórnie udał się za Jordan, na miejsce, gdzie Jan poprzednio udzielał chrztu, i tam przebywał.
Wielu przybyło do Niego, mówiąc, iż Jan wprawdzie nie uczynił żadnego znaku, ale że wszystko, co Jan o Nim powiedział, było prawdą. I wielu tam w Niego uwierzyło.
 
ROZWAŻANIA: EWA I SYLWEK
 
Żona:
 
Jezu, przychodzisz do mnie nie tylko ze Słowem, ale pokazujesz wielkie czyny. Nie zawsze jednak mi to wystarcza. Czekam na coś więcej. Trudno mi odczytać Twoje oczekiwania, Twoje znaki. Przepraszam Cię za mój brak wiary. Wiem, że nie chcesz na siłę wchodzić do mojego życia, odchodzisz w milczeniu i czekasz na mój powrót, na moje kolejne nawrócenie. Panie, w Trójcy Przenajświętszej, umacniaj moją wiarę, pomóż mi kolejny raz przemienić zatwardziałe serce, abym była lepszą żoną, matką, córką, siostrą, współpracownicą, Polką.
 
Mąż:
 
Jak często w chwilach zwątpienia czy słabości prosimy Boga o pomoc. Brak natychmiastowego rezultatu prowadzi do tego, że zachowujemy się jak tamci Żydzi, z kamieniem w ręku. Oni widzieli dzieła Pana i nie uwierzyli. Proszę Cię Panie o dar ufności, abym mógł ciągle, bezgranicznie ufać Tobie i oddawać Ci wszystko.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »