KWI
04

#WielkiPost2017 - rozważania na każdy dzień.

Wtorek 04 kwietnia 2017, Wtorek V tygodnia Wielkiego Postu

Iwona i Piotr

Kliknij aby powiekszyc

Ewangelia wg św. Jana 8,21-30.
 
Jezus powiedział do faryzeuszów: «Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie. Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie».
Rzekli więc do Niego Żydzi: «Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie?» A On rzekł do nich: «Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata.
Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich».
Powiedzieli do Niego: «Kimże Ty jesteś?» Odpowiedział im Jezus: «Przede wszystkim po cóż jeszcze do was mówię? Wiele mam o was do powiedzenia i do sądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał jest prawdziwy, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego».
A oni nie pojęli, że im mówił o Ojcu.
Rzekł więc do nich Jezus: «Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestemi że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył.
A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną; nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba». Kiedy to mówił, wielu uwierzyło w Niego.
 
ROZWAŻANIE: IWONA I PIOTR
 
Uszy słyszą słowa, ale jak trudno jest usłyszeć to jedno SŁOWO? Bo to jedyne SŁOWO nie dociera do człowieka poprzez USZY, ale serce, tylko serce otwarte, pokorne i gotowe na wszystko, przyjmie to SŁOWO, a przyjmując JE wyda plon, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha!".

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »