KWI
24

List pary krajowej i moderatora krajowego DK przed XV pielgrzymką Domowego Kościoła do Kalisza

Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Ga 5,13

Beata i Tomasz Strużanowscy - Para krajowa DK, Ks. Marek Borowski SAC - moderator krajowy DK

Kliknij aby powiekszyc

 

Drodzy małżonkowie i rodzice, członkowie Domowego Kościoła !Kochani!

W sobotę 19 maja już po raz piętnasty przybędziemy do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, aby przeżyć – jak to ktoś żartobliwie kiedyś ujął – „największe na świecie spotkanie członków Domowego Kościoła”. Rzeczywiście – w życiu DK nie ma innej okazji, która gromadziłaby większą liczbę uczestników. Szacuje się, że w ostatnich latach przekraczała ona trzy tysiące osób.

Skoro tak, to nic dziwnego, iż pragniemy, aby te spotkania miały głęboki wymiar duchowy; aby nie zamieniły się w coroczny, tradycyjny zjazd, podczas którego wspólnie pośpiewamy, pomodlimy się, spotkamy starych znajomych z przeżytych niegdyś oaz, wrócimy do domów i… nic się nie zmieni.

Niech coroczna pielgrzymka do Kalisza będzie naszym wielkim świętem, podczas którego staniemy przed Panem Bogiem ze wszystkim, co wypełnia nasze serca, czym żyjemy, o co się martwimy, niepokoimy, czym się radujemy.

 „NIE LĘKAJCIE SIĘ BYĆ WOLNI!!!”

W tym roku zapraszamy Was do uważnego przyjrzenia się, co robimy z Bożym wezwaniem do wolności. Zapraszamy do Kalisza na wspólne doświadczenie prawdy, że tylko przy Chrystusie możemy być prawdziwie wolni!

Prosimy – mówcie o pielgrzymce, zachęcajcie innych do udziału w niej, rozsyłajcie zaproszenie!

Święty Józefie, opiekunie rodzin – módl się za nami!

Sługo Boży, księże Franciszku – wstawiaj się za nami!

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »