WRZ
21

Słuchać Pana

19 września w Domaniewicach odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie.

Admin

Kliknij aby powiekszyc

 Na rozpoczęcie roku formacyjnego przybyli księża moderatorzy, rodziny Domowego kościoła oraz młodzież oazowa.  Tradycyjnie rozpoczęliśmy od zawiązania Wspólnoty i Godziny Świadectw, które poprowadził moderator Domowego Kościoła – ks. Zbigniew Kaliński.

Podczas tej godziny członkowie Ruchu dzielili się swoimi przeżyciami i tym, czego Pan Bóg dokonał w ich życiu podczas wakacyjnych rekolekcji.  Wielu oazowiczów opowiadało o swoim spotkaniu z żywym Chrystusem, który dokonywał wewnętrznej przemiany każdego z nich.

Kolejnym i najważniejszym punktem naszego spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ks. Józef Petrynowski . Homilię wygłosił ks. Grzegorz Gołąb – Moderator Diecezjalny Ruchu Światło Życie. W swoim słowie przypomniał, że pierwszym zadaniem każdego chrześcijanina jest słuchać Pana. Wskazał współczesne środki przekazu takie jak telefon, Internet jako narzędzia do poznawania słów jakie kieruje do nas Kościół. Podkreślił też rolę Gościa Niedzielnego i serwisu wiara.pl w ewangelizacji przez media.

Na zakończenie Mszy Św. trzy nowe rodziny zostały przyjęte do Domowego Kościoła, a potem nadszedł czas podziękowań i życzeń dla pary diecezjalnej – Marzeny i Mirosława Sikorów, którzy dziś świętowali swój jubileusz oraz przekazywali funkcję pary diecezjalnej nowowybranemu małżeństwu – Beacie i Tomaszowi Głowienkom. dziękowaliśmy tez pozostałym małżeństwom, które przez ostatnie trzy lata służyli w Domowym Kościele. Wielką radością są dla nas dzieci, które są przyszłością Kościoła, a których na tegorocznym Dniu Wspólnoty było wyjątkowo dużo.

Jak zwykle zaznaliśmy wielkiej życzliwości domaniewickiej wspólnoty i Kapłanów, którzy zadbali o nasze żołądki i przygotowali ogromne ilości pączków. Nie brakło czasu na rozmowy i nacieszenie się swoją obecnością.

Na zakończenie, przed Najświętszym Sakramentem, zawierzyliśmy Ruch Światło – Życie i nadchodzący rok pracy Bogu, przyzywając wstawiennictwa Niepokalanej Matki Kościoła.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »