SIE
25

ORAR II st. w Spale

Dlatego bracia, dołóżcie starań, aby się umocnić w swoim powołaniu i wybraniu, bo tak postępując nigdy nie upadniecie - 2 P 1,10

Wanda i Marian Zielonkowie

Kliknij aby powiekszyc

W dniach od 25 do 31 lipca 2010 r. w Domu Rekolekcyjnym „Ostoja” w Spale odbyły się rekolekcje ORAR II st. zorganizowane  przez diecezję łowicką.

W rekolekcjach uczestniczyło 25 rodzin z różnych diecezji – warszawsko-praskiej, warszawskiej, łódzkiej, wrocławskiej, bydgoskiej, łomżyńskiej, częstochowskiej i kieleckiej; dominowała jednak diec. łowicka – 9 rodzin.

Rekolekcje prowadził ks. Darek Łosiak – proboszcz parafii w Spale. Ks. moderator, w sposób bardzo komunikatywny, wyjaśniał na czym polega nasze powołanie jako człowieka i chrześcijanina do uczestnictwa w życiu kościoła i do małżeństwa. Słowa z Encykliki Pawła VI Równi służą równym” urzeczywistniły się podczas tych rekolekcji. Grażynka i Krzysztof Misiakowie – para archidiecezji łódzkiej – służąc swoim doświadczeniem, wiedzą a szczególnie świadectwem przygotowywali małżeństwa do podjęcia posługi pary animatorskiej. Ukazywali jednocześnie wagę i odpowiedzialność za realizację zadań animatorów. Zaproszenie do posługi na rekolekcjach przyjęli także Grażynka i Roman Strugowie – była para filialna filii warszawskiej. Ubogacili nas bardzo cennymi wskazówkami na temat przebiegu spotkania w kręgu. Uwrażliwiali nas, że nie należy bać się posługi animowania, choć to odpowiedzialna funkcja ale trzeba zaufać Bogu, bo On powołuje ludzi nieprzygotowanych ale przygotowuje ludzi powołanych.

Podczas pogodnego wieczoru, który był poświęcony wspomnieniu o siostrze Jadwidze Skudro, Grażynka i Roman ciekawie przybliżyli nam Jej postać a także przekonująco mówili o tym, jak wielkim darem jest Ona dla Ruchu.

Na Oazie było 26. dzieci w różnym wieku. Diakonia wychowawcza, nad którą pieczę miała s. Wirginia ze Zgromadzenia Sióstr Niepok. Pocz. NMP z Szymanowa radziła sobie znakomicie. Siostrze pomagali: kleryk Paweł z WSD w Łowiczu, Magda, Jagoda, Marysia, Karolina i Eryk. Kleryk Paweł służył także jako animator muzyczny.

Posługę animatorską pełnili: Stasia i Czesiu Niemcowie oraz Jadzia i Zdzisław Szymonikowie z Wiskitek, Marzena i Piotr Papierzewscy z Łowicza, Aneta i Andrzej Miażdżykowie z Wrocławia oraz Małgosia i Adam Szymczukiewiczowie z Nowego Dworu Maz.

Był to błogosławiony czas. Po wielkich upałach Pan Bóg zesłał nam trochę deszczu i ożywczego chłodu. Trudno mówić o konkretnych owocach tych rekolekcji. Na pewno Duch Święty dał każdemu z nas to co potrzebne do pełnienia posługi animatorskiej.

Za wszystkie łaski, które Pan zesłał na nas, za uczestnikow rekolekcji, za wspaniałego Kapłana, za Grażynkę i Krzysia oraz Grażynkę i Romana, za s. Wirginię i Jej „załogę”, za kleryka Pawła, który muzycznie uświetniał nasze rekolekcje Bogu niech będą dzięki.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »