CZE
04

Zesłanie Ducha Świętego

I czekał Duch Św. na nas, na każdego z osobna, aby wypełnić , przeniknąć do szpiku kości.

M. M. Sikora

Kliknij aby powiekszyc

Ten czas należał do nas.  Czas zawiązania wspólnoty przez ks. Zbyszka Kalińskiego, czas Eucharystii pod przewodnictwem ks. Mirosława Nowosielskiego.

Słowa jakie ks. Mirosław kierował do nas otwierały coraz bardziej na działanie Ducha Św., łamały blokady i zapory.  Ks. Mirosław nawiązując do ewangelii zadał pytanie: Jakie święto jest na drugim miejscu po Święcie  Zmartwychwstania. I nastała cisza, i odpowiedź:  Święto Zesłania Ducha Św.,  który jest filarem podtrzymującym  nas w życiu codziennym. Z jednej strony Jezus Chrystus, z drugiej strony Duch Święty. Czy pamiętasz o tym. I następne pytania: Czy modlisz się do Ducha Św., czy modlisz się codziennie , czy modlisz się o Jego dary, które pozwolą ci przejdź przez życie jako świadkowi Jezusa Chrystusa. Czy tylko mówisz i czekasz, wynajdując tysiąc usprawiedliwień. Ty wiesz, że zawsze je znajdziesz 
i masz pod ręką. Czy otwierasz się na działanie Ducha Św., nie stawiając warunków.

A Duch Św. działał. Było to szczególnie widoczne na świadectwach, na grupkach dzielenia, które jak co roku mieliśmy wspólnie z młodzieżą oazową. Było to widoczne w postawach
ks. Zbyszka Kalińskiego i ks. Grzegorza Gołąba, który pozostał z nami do końca, pomimo
iż w niedzielę, w parafii w której jest proboszczem dzieci przyjmowały po raz pierwszy komunię św.

Dar wspólnoty, dar rozmowy. Czy znalazłeś czas , aby spotkać się z Duchem Św. Gdzie byłeś w tym czasie, w Wigilię Zesłania Ducha Św. Co cię zatrzymało. Tylko ty możesz na te pytania odpowiedzieć.  Czy w ogóle chciałeś święcić ten czas. Czy od razu powiedziałeś nie, bo  ……….  .   Tylko ty znasz odpowiedź.

A Duch Św. czekał i czeka  na ciebie cały czas,  aby podać ci rękę i obdarować. Tylko otwórz się na jego działanie i zaufaj.  

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »