GRU
04

BÓG W CIEBIE WIERZY!

słów kilka po spotkaniu diakonii ewangelizacji

A. R. Łowiccy

Kliknij aby powiekszyc

BÓG W CIEBIE WIERZY!

W poniedziałek 03 grudnia 2018 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu diakonii ewangelizacji. W Namiocie Spotkania rozważaliśmy Słowo Boże (Łk 1, 26-38) oraz fragment Katechizmu Kościoła Katolickiego (KK1808).

Podczas dzielenia się w grupce odpowiadaliśmy na pytania:

- Jakie przejawy odwagi Maryi dostrzegam w tym tekście?

- Jak wymienione przejawy odwagi mogę wykorzystać w mojej posłudze?

Zaufanie Panu Bogu. Wszystko u Boga jest możliwe. Odwaga w zaufaniu. Mimo różnych myśli, obaw Maryja potrafi całkowicie zaufać. Odwaga oddania Bogu serca, woli, myśli.

A w moim (Twoim) życiu? Trud.

Niech ten czas oczekiwania będzie dla nas czasem słuchania, otwartości na wolę Boga.

Moja odwaga! Odwago gdzie jesteś? Przyjdź do mnie, zagość. Boże wypełnij całe moje życie, abym mogła wszędzie, zawsze ufać. Boże daj mi Twoją odwagę, abym mogła swoim życiem ukazywać Twoją miłość. Maryja wchodzi w relacje (zadała pytanie: Jak to się stanie?) – odwaga. Maryja chce coś z tym zrobić. Relacje budują bezpieczeństwo. Przyjąć osobę, okazać zainteresowanie, dać jej poczucie bezpieczeństwa, a potem ewangelizować. Moja odwaga! Oto ja służebnica… . Jak Maryja mieć taką odwagę, że to co Bóg nam stawia jest dobre. Mieć odwagę - jak to zrobić. Nie brać w swoje ręce, ale zaufać. Być głosem Chrystusa w sytuacjach trudnych. Wszystkie moje plany, marzenia rozwiewają się, bo przychodzi coś wielkiego, rozwalającego, przewracającego do góry nogami. Odpowiedzieć całym sobą.

Podczas Mszy Świętej ks. Tomek mówił: „Przekraczamy próg adwentu. Znaki o końcu świata. Wydarzeniem dla Maryi wstrząsającym była wola Boga. W naszym życiu jest wiele takich wstrząsów. Ale mamy ZBAWIENIE. Czas adwentu to wzmocnienie Ducha. Wchodź do Namiotu Spotkania. Spotykaj się, jak przyjaciel z przyjacielem.

Słuchać Słowa Bożego. Żyć tym Słowem. Posłuszeństwo Słowu. Wierze przeszkadza brak posłuszeństwa i lęk. Każdego dnia Bóg mówi do nas: „Nie bój się.” „Nie lękaj się.”, „Ja jestem z wami.” Musimy to słyszeć, aby życie codzienne nas nie przygniatało. Maryja się nie bała, bo była wezwana po imieniu. Ja - Ty – Bóg wzywa nas po imieniu. Wzywa nas, bo jesteśmy cenni w Jego oczach. Wolność od lęku, bo jestem umiłowanym dzieckiem. Nie jesteśmy przekonani o tej miłości. My nie musimy zasługiwać, nie musimy być doskonali - bo Bóg nas kocha. Robię to, jak mogę, jak umiem. Łaska nie jest przemijająca. Jesteśmy zanurzeni w Chrystusie. Żyjemy w łasce. Siła posiadania odwagi - czego Bóg chce od nas tu i teraz. Jeśli otwieramy się na łaskę to co dla nas niemożliwe staje się możliwe. Mamy dużo lęków bo mało się modlimy. Bóg zaprasza nas do modlitwy. Bóg w Ciebie wierzy!!!- na każdej drodze twego powołania.”

Rozmawialiśmy co robimy, jak służymy Bogu. W naszym rejonie wiele kręgów jest pilotowanych. Małżeństwa szukają Boga, wspólnoty. Co na najbliższy czas? Bóg na nas (was) czeka. Chce naszego Tak, naszego działania, służenia.

Dziękujemy wszystkim tym, którym się chce.

Już niedługo Święta – spotkanie z Jezusem.

13 stycznia 2019 roku spotkanie opłatkowe diecezjalnej wspólnoty oazowej – nie może Ciebie (mnie) zbraknąć.

Najbliższe spotkanie diakonii ewangelizacji 11 marca 2019 roku. Nie czekaj! Jezus czeka.

Pozdrawiamy, A.R. Łowiccy

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »