MAJ
11

Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Re-wizja - webinarium CDE (Centralnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie)

Agnieszka i Roman Łowicy

Kliknij aby powiekszyc

W dniu 9 maja 2020r. uczestniczyliśmy w  Re-wizja - webinarium CDE (Centralnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie) .  Chcielibyśmy się z wami podzielić tym co przeżyliśmy. W spotkaniu  uczestniczyło ponad 50 osób z całego kraju (odpowiedzialni za diakonię ewangelizacji). Diakonia Centralna ma nowego opiekuna ks. Tomasza Rusyna (od lutego).

Re-wizja w czterech aspektach:
  1. Ewangelizacja indywidualna
- odpowiedź na dzisiejsze potrzeby
- włączenie ludzi do wspólnoty
Bycie świadkiem to za mało, trzeba stać się przewodnikiem. Samo doprowadzenie do Jezusa nie wystarczy, trzeba pokazywać, zaangażować się w człowieka . Wprowadzić w życie Kościoła.  Jest to czasochłonne, ale warto.
   2. Ewangelizacja wspólnotowa
- prowadzenie  rekolekcji ewangelizacyjnych
- ewangelizacja uliczna
- ewangelizacja w czasie rekolekcji szkolnych.
  3. Formacja
Sami musimy się formować. Będą ujednolicone  spotkania dla diakonii opracowane przez CDE.
  4. Struktury
Diakonie diecezjalne, rejonowe, parafialne.
Rozmawialiśmy, że mamy rozeznawać jak w dzisiejszych czasach ewangelizować. Duch Święty posyła nas  do ważnych celów. Możemy stać się wielkim dziełem w oczach Boga. Dać się poprowadzić, aby każde stworzenie mogło powiedzieć, ze JEZUS JEST PANEM.  Ludziom brakuje zainteresowania. Może telefon? Myślimy, że każdy z nas może głosić z miłością Jezusa Chrystusa. Po owocach nas poznają. Tyle w tym trudnym dla człowieka czasie różnych zdań (mówi się ile ludzi tyle spojrzeń na różne sprawy). Ale ufam, że miłość zwycięża. Przede wszystkim ja jako chrześcijanin nie musze się bać, bo JEZUS ZWYCIĘŻYŁ. Jeśli oddaję swoje życie Jemu, to nie świat, ale Jego Duch, Pocieszyciel, Duch Prawdy mnie poprowadzi. To Jezus daje pokój serca, miłość, radość. Teraz mamy trochę więcej czasu (tak myślę) czy więcej czytam  Pismo Święte, czy więcej modlę się z rodzinom, mężem, sama, czy mamy dialogi. Ufam, że Bóg nas wszystkich prowadzi, jest wielką miłością. Skoro nas grzesznych wybrał, umarł za nas, pokochał , to i my oddawajmy się Jemu poprzez nasze życie i pokazaniem, przyprowadzaniem innych do NIEGO – MIŁOŚĆI.
Na koniec chcemy powiedzieć, że w innych diecezjach jest jak u nas. Podobne sukcesy i porażki.

Pozdrawiamy was  z modlitwą Agnieszka i Romek Łowiccy
 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »