LIS
11

Jesteśmy w dobrych rękach...

Przedstawiamy Moderatora Diecezjalnego Domowego Kościoła oraz aktualnie pełniące posługę pary rejonowe.

Zofia i Bogusław Dudzińscy

Kliknij aby powiekszyc

 

ks. Paweł Pietrzak

„Przygodę” z Domowym Kościołem rozpocząłem jako młody kapłan, już rok po święceniach, czyli w 2003 roku. Wtedy po raz pierwszy posługiwałem na rekolekcjach I stopnia, które odbywały się w Woli Gułowskiej (diecezja siedlecka). Poznałem tam wiele wspaniałych małżeństw, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że bardzo ważna i potrzebna jest formacja małżonków. W kolejnych latach posługiwałem na rekolekcjach 15-dniowych, rekolekcjach tematycznych i OM-ach. Dwukrotnie zaufały mi pary rejonowe i wybrały mnie na moderatora rejonu (żyrardowski i skierniewicki). W każdej parafii, gdzie były kręgi Domowego Kościoła, posługiwałem jako moderator. 
Bardzo budującym jest dla mnie, że wciąż przybywa małżeństw, które nie chcą poddać się „stylowi tego świata”- który neguje wszelkie wartości i odrzuca „instytucję” rodziny – lecz właśnie jako małżonkowie zacieśniają relacje z Bogiem, przez formację w Domowym Kościele. Zobowiązania, które realizują małżonkowie są wspaniałą pomocą w drodze do świętości. Potrzeba nam świętych małżonków, świętych Rodzin. 
Dziękuję Bogu, że mogę posługiwać małżeństwom. To właśnie Ci małżonkowie pokazują mi, że jest możliwa regularna modlitwa, spotkanie ze Słowem Bożym, wyjazd na rekolekcje, czy w końcu rozmowa – Dialog, gdzie w bliskości Boga można rozwiązywać trudne sprawy.
Bogu niech będą dzięki za każde małżeństwo, które Pan stawia na drodze mojego kapłańskiego życia.
 
 
Agnieszka i Sylwek Badurowie
 
 
 
Jesteśmy małżeństwem od 21 lat, wychowujemy obecnie czworo dzieci siedemnastoletnią Zuzię, czternastoletniego Jakuba, dziesięcioletnią Amelię i pięcioletniego Oskarka. Do Domowego Kościoła należymy od 7 lat. W tym czasie Pan Bóg wiele działa w naszym życiu, przemienia nasze serca i  uczy nas otwartości na drugiego człowieka.  W ostatnim czasie dużo się zmieniło w naszej rodzinie. Jeszcze półtora roku temu Zuzia była naszą jedynaczką, a  teraz ma troje rodzeństwa i słowa "Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje " są dla nas utwierdzeniem i radością w codzienności. Gdy nasza ówczesna para rejonowa, Lucynka i Tadziu, pytali nas czy chcemy być kandydatami na parę rejonową, to zgodziliśmy się z myślami, że na pewno nie zostaniemy wybrani, bo przecież my się nie nadajemy, a tu niespodzianka... Ufamy jednak, że taki jest zamysł Boży i uzdolni nas do godnego pełnienia tej posługi. 
 
 
Beata i Tomek Głowienka
 
 
Jesteśmy małżeństwem od 26 lat. Mamy czworo dzieci: trzy córki już dorosłe oraz syna – 16 lat. Mieszkamy w Kutnie.
Nasze szczęście małżeńskie zawdzięczamy ponad 25 – letniej formacji w Domowym Kościele.
Dziękujemy Panu Bogu za tak troskliwe prowadzenie naszej rodziny. Jesteśmy otwarci na służbę dla wspólnoty. 
 
Kasia i Jacek Lipke
 
 
Jesteśmy małżeństwem od 1998 roku. Mamy trójkę dzieci: syna i dwie córki
W Domowym Kościele formujemy się od 2013 roku. Zyskujemy dzięki temu pogłębienie spotkania z Panem Bogiem,
pełniejsze zrozumienie siebie i drugiego człowieka. Rozwija to w nas głębszą relację małżeńską oraz mocniej kształtuje więzi rodzicielskie.
Chętnie spotykamy się z naszą wspólnotą na rekolekcjach - widać tam różnorodność i bogactwo kościoła. Wybrzmiewa tam mocno bezinteresowność uczestników. Ze zobowiązań uwielbiamy namiot spotkania i chętnie o nim mówimy.
 
Agnieszka i Adam Dukaczewscy
 
Jesteśmy małżeństwem od 25 lat. Mamy dwoje pełnoletnich dzieci. Mieszkamy w Żyrardowie. Oboje pracujemy zawodowo. Do Domowego Kościoła należymy od 2010 r.  Formujemy się w kręgu przy parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie. Bardzo lubimy rekolekcje i nasze (przeważnie) co miesięczne rozmowy w towarzystwie Pana, zwane dialogiem.  
Wierzymy, że zapraszając nas do formowania się w DK Pan uratowal nasze małżeństwo. Bo bywało już różnie...

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »