GRU
25

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Babsk - Rawa Mazowiecka - Jesionka, 24 grudnia 2021 r.

Zofia i Bogusław Dudzińscy, ks. Sylwester Bernat, ks. Paweł Pietrzak

thumbnail

Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką,
która będzie udziałem całego narodu:
dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,

którym jest Mesjasz, Pan.

                                     Łk2, 10 — 11

Drodzy Małżonkowie tworzący wspólnotę Domowego Kościoła diecezji łowickiej. Kochane dzieci i młodzież tworzące wspólnoty Ruchu Światło — Życie. Kapłani posługujący we wspólnotach.

Dobiega końca kolejny rok kalendarzowy. Jak zawsze świadomość upływającego czasu skłania nas do refleksji nad naszym życiem. Zastanawiamy się, czy zrobiliśmy już wszystko, by było ono na najwyższym poziomie. Małżonkowie myślą, czy zrobili wszystko, by być najlepszymi na świecie żonami, mężami i rodzicami, czy mogli jeszcze bardziej zaangażować się w pracę, czy mogli bardziej zadbać o swój rozwój duchowy i relację z Bogiem? Dzieci i młodzież dołożą pytanie czy mogli być lepszymi dla swoich kochanych rodziców, czy mogli bardziej poświęcić się nauce? Kapłani rozważą, czy droga, którą zmierzają prowadzi ich do świętości i czy tą drogą prowadzą też wszystkich im powierzonych małżonków, dzieci, młodzież, czy mają czas dla współbraci, a nade wszystko dla Boga Najwyższego?

Dziś uświadamiamy sobie, że w każdej naszej aktywności ma być obecny Boży Syn. On ma być stałym członkiem naszych Rodzin. Jezus Chrystus ma nasze rodziny uświęcać, a my musimy poddawać się Jego woli, działaniu i oddawać się Jego prowadzeniu i opiece.

Wspólnie z Moderatorem Diecezjalnym Ruchu Światło — Życie i Parą Diecezjalną, w roku obchodu stulecia narodzin naszego założyciela Sługi Bożego księdza Franciszka, życzę Wam, abyście zawsze odczuwali bliskość Boga w Waszym życiu. Niech Jego obecność zawsze działa wyzwalająco. Musimy wyzwolić się z naszych niedoskonałości, słabości, egoizmu, wszelkich postaw, które są przeszkodą na drodze do świętości. Niech Chrystus umacnia Was Drodzy Małżonkowie w realizowaniu zobowiązań, niech do nas wszystkich przemawia na kartach Pisma Świętego. Niech nikt z nas nie poddaje się zwątpieniu, lecz każdy nieustannie i wytrwale zmierza za Jezusem Chrystusem Najwyższym i Wiecznym Kapłanem.

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »