W drodze przez pustynię ku dojrzałości w Chrystusie

Nie pozwólmy zatem, aby ten czas łaski przeminął daremnie - z orędzia papieża Franciszka

para diecezjalna, ks. Moderator DK, pary rejonowe

W sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie kręgu diecezjalnego Domowego Kościoła. Korzystając z rozwiązań technicznych spotkaliśmy się on-line. Mogliśmy się widzieć i słyszeć bez trudu podróżowania ;-)

Temat formacyjny spotkania oparty był na fragmencie listu Kręgu Centralnego.

Dzieliliśmy się osobistym przeżywaniem duchowej pustyni, na której Bóg wystawia na próbę nasze zawierzenie Jemu, Jego Słowu, Kościołowi.  Jest to czas przeżywania radości ze wspólnoty rodzinnej, ale także czas pytań, niepewności, lęku.

Z troską przyglądaliśmy się bieżącej sytuacji wspólnoty Domowego Kościoła. Patrzyliśmy też w przód na czas po pandemii.

Albowiem w niemocy i słabości naszej wyraża się wola Boża... W oczach Boga lepszą rzeczą jest ludzka niemoc i słabość niż czysto ludzka doskonałość i powodzenie. Albowiem pierwsze rodzi pokorę i ufność, każe opierać się na Bogu, drugie rodzi pychę i pragnienie samowybawienia (F. Blachnicki, Trzy nawrócenia, s. 24).

Zapewniamy o modlitwie i duchowej łączności