MAR
31

Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD) Łomża 30.03.2019r.

Marta i Tomek Chadamikowie

thumbnail

30 marca 2019r. w Łomży odbył się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD). Diecezję łowicką reprezentowała 11-osobowa grupa oazowa na czele z moderatorem Ruchu Światło-Życie naszej diecezji księdzem Sylwestrem Bernatem. Byli obecni również Marta i Tomasz Chadamikowie (para diecezjalna DK) oraz przedstawiciele poszczególnych diakonii - Renata i Grzegorz Brykowie (diakonia rekolekcyjna), Wanda i Marian Zielonkowie (diakonia ewangelizacji), Kasia i Karol Grzegorzewscy (diakonia miłosierdzia), Teresa Kaba (diakonia modlitwy) i Weronika  Klepaczka (diakonia muzyczna).

Głównym tematem DWDD było hasło roku - Wolni i Wyzwalający, 40-lecie KWC i związane z tym nowe wyzwania. Dzieliliśmy się owocami KWC, omawialiśmy różne projekty związane z Krucjatą oraz szukaliśmy możliwości działania w aspekcie nowych wyzwań (dla siebie osobiście, dla wspólnot, dla środowisk Ruchu Światło-Życie) w dziedzinie płciowości, ekologii i obrony prawdy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za bezpieczną i wesołą podróż, za poczucie wspólnoty i za zaangażowanie w Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. :) 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »