GRU

Zaproszenie na pielgrzymkę.

OKAZJA DO SKUPIENIA I ODPOCZYNKU.

ks. G. Gołąb

MEKSYK

Guadelupa – Mexico City – Teotihuacan – Tanango -  Puebla  Cuernavaca  Taxaco – Acapulco

Pielgrzymka 12 – dniowa

Termin: 19-30.01.2014r.

Dzień 1 – WARSZAWA – MEXICO CITY. Spotkanie grupy na lotnisku w Warszawie. Wylot do Meksyku

poprzez Paryż. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu.

Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 – Śniadanie. MEXICO CITY. Tura objazdowa po mieście. Kościół  Santa Maria Chastajova,

historyczne centrum i zabytki wokół Placu Zocalo: Katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego

Rivery, Park Chapultepec, Muzeum Antropologiczne. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 – Śniadanie. MEXICO CITY. Msza św. W Sanktuarium Matki Boskiej z Guadelupe. Zwiedzanie

bazyliki; czas wolny. Dalej – uświadczenie największych piramid Ameryki w tzw. „mieście

bogów” – Teotihucan: Piramida Księżyca, Piramida Słońca oraz Droga Zmarłych.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 – Śniadanie. MEXICO CITY.  Kościół San Juan Bautista, Ogrody Xochimilco z licznymi kanałami i wspaniałą

roślinnością, Uniwersytet. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 – Śniadanie. Przejazd do TANANGO DEL AIRE: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego; Msza św..

Dalej – przejazd malowniczą trasą pod wulkanami Popocatepetl i Ixtacihuatl do PUEBLA.

Zwiedzanie: Kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa i Rynek Parian. Tradycyjna

obiadokolacja – kurczak z kaktusami czekoladzie. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 – Śniadanie. Przejazd do „miasta wiecznej wiosny” CUERNAVACA. Zwiedzanie zespołu

katedralnego i Zocalo. Dalej – TAXACO. Kościół Santa Prisca. Czas wolny; możliwość

zrobienia zakupów biżuterii w galeriach „meksykańskiej stolicy srebra”. Następnie przejazd

do ACAPULCO. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 – Śniadanie. ACAPULCO. Pobyt w najsłynniejszym kurorcie Meksyku, położonym nad

Pacyfikiem. Zwiedzanie panoramiczne miasta z tarasem widokowym nad skałami

La Quebrada. Udział w pokazie skoków wysokościowych do wody. Obiadokolacja i nocleg

w hotelu.

Dzień 8 – Śniadanie. ACAPULCO. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9 – Śniadanie. ACAPULCO. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10 – Śniadanie. ACAPULCO. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11 – Śniadanie. Przejazd z ACAPULCO do MEXICO CITY. Lunch w hacjendzie Vista Hermoza.

Przejazd na lotnisko. Wylot z Meksyku.

Dzień 12 – WARSZAWA – OKĘCIE. Przylot do Polski – poprzez Paryż. Zakończenie pielgrzymki.

Koszt: 8500zł

ŚWIADCZENIA

TRANSPORT: przelot na trasie Warszawa – Mexico City – Warszawa. W Meksyku – transfery i przejazdy luksusowym                           autokarem z pełnym wyposażeniem.

ZAKWATEROWANIE: 10 noclegów hotelach ***, w pokojach dwuosobowych z łazienką. Dopłata do pokoju                                        jednoosobowego– 470USD.

WYŻYWIENIE: śniadania w formie bufetu i obiadokolacje. Obiadokolacje serwowane będą wieczorem w hotelach lub restauracjach jako lunch, w trakcie zwiedzania. Napoje płatne dodatkowo.

ZWIEDZANIE: opieka pilota oraz miejscowego przewodnika w Meksyku

UBEZPIECZENIE: koszty leczenia (30 000 EURO) i następstwa nieszczęśliwych wypadków (5 000 EURO).

BILETY WSTĘPU: WSZYSTKIE wejścia do muzeów i zwiedzanych obiektów w ramach programu, WLICZONE są w cenę

pielgrzymki.

NAPIWKI: dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów w restauracjach płatne: 80 USD

OPŁATY LOTNISKOWE: w ramach ceny

propozycje wycieczek fakultatywnych w Acapulco (do ustalenia i opłacenia na miejscu):

Rejs Laguna Coyuca

Przyjazd z hotelu na otoczoną górami Lagunę Coyuca, która posłużyła za scenerię do filmów Rambo i Tarzan. Rejs zadaszoną łodzią po rzece Coyuca pośród tropikalnych ogrodów. Obiad podczas wycieczki. Plażowanie na słynnym z wysokich fal wybrzeżu Revolcadero. Czas trwania: około 5 godzin. Około 60 USD od osoby.

Rejs po Zatoce Acapulco + oglądanie skoków ze skał La Quebrada

Rejs statkiem po Zatoce Acapulco z uświadczeniem willowej zabudowy nabrzeża; następnie - przepłynięcie nad urwisko skalne La Quebrada. Czas trwania: ok. 4 – 5 godzin. Koszt: 50 USD od osoby.

Biuro Turystyki i Transportu NOVUM TRAVEL. 89-410 Więcbork ul. Gdańska 13.

Tel./faks 052 389-98-90, tel. kom. 502 688-980. NIP: 558-100-11-78. REGON: 091130128.

Internet: www.novumtravel.pl; e-mail: novumtravel@op.pl