WRZ
25

List pary dicezjalnej

Drogie Rodziny Domowego Kościoła .

A&K Kucharscy

thumbnail

W niedzielę 22.09.2013 września przeżywaliśmy powakacyjny dzień wspólnoty w Domaniewicach. Była to okazja, aby powrócić do przeżyć związanych z oazami wakacyjnymi. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy w nich uczestniczyli doświadczyli działania Boga w swoim sercu i w całej swojej rodzinie.

Podczas dnia wspólnoty w Domaniewicach dokonało się przekazanie posługi nowej parze diecezjalnej, Katarzynie i Andrzejowi Kucharskim z rąk Beaty i Tomasza Głowienków  w obecności  ks. moderatora Zbigniewa Kalińskiego , przekazanie światła dla par rejonowych: Zosia i Bogdan Dudzińscy z rejonu Żyradów. Katarzyna i Tomasz Widulińscy z rejonu Spalskiego, Beata i Grzegorz Bryk z rejonu Skierniewice.

 Podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty modliła się z nami para krajowa  Beata i Tomasz Strużanowscy  z Torunia. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni za słowa skierowane do naszej wspólnoty. Podzielili się z nami realizacją swoich zobowiązań oraz przybliżyli nam  projekt  zmian Zasad Domowego Kościoła proponowanych przez Komisję Biskupów.

     Pan Jezus Chrystus to nasz Zbawiciel, to dla Niego podejmijmy w tym roku formacyjnym jeszcze większy wysiłek pełnienia woli Bożej w naszym życiu. Prosimy Was wszystkich, abyście w nowym roku pracy nad sobą   podjęli formację w Waszych rodzinach, to w nas  dokonuje się wzrost duchowy osób tworzących rodzinę.

      NARODZIĆ SIĘ NA NOWO - to Rodzina w której jest :  modlitwa małżeńska, modlitwa rodzinna, czytanie Pisma Świętego,  i najważniejszy  punkt to dialog małżeński . Aby każda rodzina na wzór Świętej Rodziny stała się miejscem radości, miłości, pokoju i doświadczenia obecności Boga. Comiesięczne spotkania w kręgach niech będą wzajemnym ubogaceniem się  i mobilizacją do pracy nad sobą i naszą rodziną.

       Prosimy  wszystkich o modlitwę za wszystkie pary podejmujące posługę w tym roku, przede wszystkim pary rejonowe,  animatorskie,  posługujące w diakoniach  w Domowym Kościele. Pamiętajmy też w modlitwach o całym Ruchu Światło-Życie, szczególnie prosząc o jego jedność.

Z Bogiem . 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »