MAR
27

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie peregrynacji Ikony Świętej Rodziny wśród rodzin Domowego Kościoła diecezji łowickiej

Chrześcijanie, którzy starają się przeżywać w pełni ich życie małżeńskie, którzy wspomagają się wzajemnie, wspólnie dążą do świętości.

Beata i Tomek Głowienka

thumbnail

Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył oraz dokona poświęcenia Ikony

 ks. bp Andrzej F. Dziuba

Msza Święta sprawowana będzie dn. 8.04.2013r.  o godz. 18.00

w Bazylice Katedralnej w Łowiczu

(przygotowanie do Eucharystii o 17.30)

 

              Serdecznie zapraszamy wszystkich kapłanów, rodziny Domowego Kościoła,   młodzież oazową Ruchu Światło-Życie do udziału w historycznym wydarzeniu dla naszej wspólnoty.

              Zaproszenie do Katedry łowickiej otrzymała wspólnota od ks. bpa Andrzeja Franciszka Dziuby.

 Biskup Ordynariusz wyraził swoją radość i aprobatę dla duchowego dzieła, jakim jest peregrynacja Ikony Świętej Rodziny. Wydarzenie to niech będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za naszego założyciela Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, dzięki któremu 40 lat temu powstała wspólnota Domowego Kościoła.

              Niech czas peregrynacji Ikony Świętej Rodziny będzie duchowym umocnieniem naszych rodzin, wprowadzi atmosferę pokoju i wzajemnego oddania na wzór Świętej Rodziny. Niech to będzie czas spotkania i kontemplacji Boga, który stał się Człowiekiem w Rodzinie, który dla nas się uniżył z bezgranicznej miłości.

Mottem przewodnim niech będą słowa Ks. Franciszka Blachnickiego:

„Chrześcijanie, którzy starają się przeżywać w pełni ich życie małżeńskie, którzy wspomagają się wzajemnie, wspólnie dążą do świętości.”

                                                                         

                                                                            Zapraszamy w imieniu kręgu diecezjalnego

                                                                             moderator diecezjalny  DK        ks. Zbigniew Kaliński                                                                                                                                         para diecezjalna             Beata i Tomek  Głowienka

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »