PAŹ

Sprawozdanie z Oazy Jedności.

W dniach 21-23 września 2012 roku w Niepokalanowie odbyła się VII Konferencja KWC – Oaza Jedności Diakonii Wyzwolenia i Diakonii Życia.

Podczas małych spotkań dzieliliśmy się naszymi osobistymi motywacjami do uczestnictwa w dziele KWC, jak również tymi, które dostrzegamy w naszych środowiskach. Warto tutaj wymienić choćby kilka:

• Przede wszystkim KWC to nasz dar podyktowany miłością do drugiego człowieka oraz odpowiedzią na pytanie Jezusa „czy miłujesz mnie więcej”,
  • Nasza abstynencja to post, modlitwa i jałmużna, a więc skuteczne narządzie w walce duchowej
  • Widzimy ogromną potrzebę dawania świadectwa Nowej Kultury w naszych środowiskach,
  • Chcemy również być przykładem dla naszych rodzin, aby nasze dzieci wzrastały w środowisku wolności.

czytaj wiecej na: lowicz.oaza.pl