Marsz dla Życia i Rodziny

Już ponad 40 polskich miast będzie maszerowało dla Życia i Rodziny!

Diakonia Życia

"Wyrażam żywą nadzieję, że planowane przez Państwo Marsze dla Zycia w różnych częściach Polski, przeżywane w jedności ze Światowym Kongresem Rodzin w Mediolanie, ożywią świadomość społeczną na temat świętości życia i będą wyrazem spotęgowanego, publicznego głosu zatroskania o rodzinę".

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik

Po raz pierwszy w diecezji łowickiej w Skierniewicach w dniu 03.06.2012r. organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny.
Marsz ten organizowany jest w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin z Ojcem Świętym, które odbędzie się w Mediolanie w dniach 30.05 – 3.06 2012 roku. Łączność ta będzie dotyczyła również hasła Marszu dla Życia i Rodziny, które nawiązuje do tematu spotkania Benedykta XVI z rodzinami: „Rodzina, praca i świętowanie”.

Informacje dotyczące marszów w Polsce znajdują się na stronie www.marsz.org

Bardzo prosimy aby członkowie Ruchu Światło- Życie wzięli udział w tym marszu i pomogli Diakonii Życia w jego organizacji.
W jaki sposób? Prosimy aby wspólnie z dziećmi przygotować transparenty, flagi, baloniki itp. Przyjedźcie ze znajomymi. Przyjdźcie, wasza obecność jest niezbędna aby poprzeć życie słowem i czynem.

Zbiórka o godz 12.00 w parku koło kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach - Rozpoczęcie Mszą Św.

Trasa: Wyjście, po Eucharystii, z parku od strony Al. Niepodległości. Przejście ulicą Rawską do Rynku .

Finał: Koncert scholii dziecięcej „Pod Skrzydłami Anioła”, rodzinnego zespołu muzycznego „Siostry Jeremiasza”oraz piknik rodzinny.

Patroni medialni: „Gość Niedzielny”

Projekt współfinansowany przez Miasto Skierniewice i Stowarzyszenie „DAR ŻYCIA”