STY
10

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Wyzwolenia Rościnno

Świadectwo

Magdalena

Kliknij aby powiekszyc

W dniach 7-11.11.2019 odbyła się w Rościnnie Oaza Rekolekcyjna Diakonii Wyzwolenia.Wraz z mężem pojechaliśmy na te rekolekcje, ponieważ tym roku zdecydowaliśmy się przystąpić do diakonii wyzwolenia.Szczerze mówiąc jadąc tam mocno się zastanawiałam , co można mówić o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka przez prawie 5 dni.. Szybko się jednak zorientowałam ,że ten czas będzie zdecydowanie za krótki :)

Po pierwsze uświadomiliśmy sobie głęboki sens KWC ! To nie jest tylko zwykła abstynencja, ale to przede wszystkim wyzwolenie z wszelkiego lęku - to dotyczy nie tylko tych, w których intencji ten post podjęliśmy , ale może i przede wszystkim nas samych. Po drugie KWC zobowiązuje do działania! Do tej pory myślałam ,że sama abstynencja jest niejako główną "aktywnością" KWC. Z tego błędu skutecznie wybił nas ojciec Marian Piwko, który nas prowadził podczas tych rekolekcji. Ukazał nam całą gamę możliwości działania na terenie swojej parafii, gminy , a nawet całej Polski. Wiele mówił nam o strategii działania ,o taktyce, przytaczał konkretne liczby , przykłady..A co również było dla nas bardzo cenne - mówił o ks.Franciszku Blachnickim ( którego znał osobiście),o tym jak On sam widział dzieło KWC. Rekolekcje uświadomiły nam także , że nasza deklaracja KWC jest powiedzeniem Bogu -"TAK! jestem gotowa/y - działaj!" To jest moja predyspozycja psychiczna i duchowa , chęć przynależenia do Jego wojska. Ale to Bóg Sam walczy za nas! On jest sprawcą małych i wielkich zwycięstw!

Ta świadomość pozwala nam wyzbyć się wszelkiego lęku - a to sprawia, że naprawdę stajemy się ludźmi wolnymi i tą wolnością pragniemy obdarowywać innych! Dziękujemy Bogu za to ,że doprowadził na do KWC i za ten czas rekolekcji ORDW, który był niczym szkolenie komandosów :) . Wyjechaliśmy mocni , gotowi do działania, pewni swojej misji i z wielką wiarą! I już nie możemy inaczej, jak tylko dzielić się jedyną wolnością - którą jest Chrystus!

Magdalena i Mariusz Mucha

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »