MAR
07

I szczyty gór do Niego należą...

Właśnie takie pozdrowienia z zachwytem stworzonego świata przesyłaliśmy znajomym.

Beata i Kazimierz

Kliknij aby powiekszyc

W dniach od 19.02.2022r. do 26.02.2022r. razem z mężem przeżywaliśmy Rekolekcje  Ewangelizacyjne w Piwnicznej Zdrój. Od pierwszych chwil zarówno u Gospodarzy Ośrodka Rekolekcyjno-Misyjnego SMA  jak również organizatorów i uczestników rekolekcji była serdeczność, uprzejmość, życzliwość, zatroskanie i zawsze gościł na twarzach uśmiech. Zawiązanie Wspólnoty było tylko dopełnieniem jedności i bliższym poznaniem się. W kolejnych dniach przypomnieliśmy sobie swoją drogę życia i tu warto było sięgnąć pamięcią  jak zmieniało się nasze życie aby móc nieustannie Bogu dziękować za ogrom Jego łask i ciągłe zachęcanie przez różne sytuacje życiowe aby Jemu ufać i zawracać ze złej drogi. Zastanawialiśmy się również jakie są nasze relacje w rodzinie, z bliskimi, ze znajomymi i co dobrze byłoby poprawić a także dowiedzieliśmy się jakie zalety w nas widzą inni. Miło usłyszeć o sobie tyle dobrego to taka równoważnia dla wszystkich złych uczynków jakie popełniamy. Kiedy trzeba było zastanowić się jakim jestem człowiekiem, to list do Ga 5, 22-25 przypomniał nam o owocach Ducha świętego, do których musimy wytrwale dążyć. Bardzo wymowne było wydarzenie spalenia, spisanych na kartce, swoich grzechów i zniewoleń. Kiedy małżonek położył swoja kartkę aby spłonęła, ogień zgasł i wtedy Ks. Tomasz podszedł z ogniem i pomógł w spaleniu zapisanej kartki. To wydarzenie uświadomiło nam, że wcale niełatwo jest porzucić starego człowieka ale potrzebna jest nieustanna walka i czujność. Jednocześnie pojawiła się również myśl „Czyż to nie Kapłani pomagają nam w Sakramentach Pokuty i Pojednania aby Chrystus Swym Ogniem Miłosierdzia wyzwolił nas z grzechów i zniewoleń a później w Sakramencie Eucharystii udzielają nam, Pokarmu Życia?

Dziękujemy Wam Kochani Kapłani za to, że jesteście!

A na koniec wrócimy do początku „I szczyty gór do Niego należą…”  tak, w czasie dla rodziny wędrowaliśmy po górach chcąc je zdobyć - nie udało się, ponieważ tak jak w życiu albo brakło sił, albo brakło czasu wolnego i trzeba było wracać. Rozmyślając nad tym stwierdziliśmy, że jeszcze trzeba trochę włożyć wysiłku w nasze życie jak również  mobilizacji aby móc wejść na szczyt.

To były wspaniałe Rekolekcje, dziękujemy Parze Prowadzącej Renatce i Grzegorzowi Brykom, Księdzu Moderatorowi Tomaszowi Stępniakowi i wszystkim posługującym, za to że wszystko co czyniliście czynione było Ręką Boga.

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »