LUT
14

Jedynie trwanie w Panu daje życie, przynosi owoc

W niedzielę 13 lutego 2022 roku w Babsku odbyło się spotkanie kręgu diecezjalnego.

Zofia i Bogusław Dudzińscy, ks. Paweł Pietrzak

Kliknij aby powiekszyc

            Na spotkanie zaprosiliśmy ks. biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę. Ks. biskup przewodniczył Eucharystii przeżywanej wraz ze wspólnotą parafialną. Modlił się za Domowy Kościół naszej diecezji. W homilii ks. biskup  wskazał, że człowiek musi nieustannie dokonywać wyborów. Życie albo śmierć. Jedynie trwanie w Panu daje życie, przynosi owoc.

„Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, gdy nadejdzie upał, bo zachowa zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców»”. /Jer 17, 7-8/

            Po Eucharystii zasiedliśmy do kręgu diecezjalnego. Uczestniczyli w nim także oprócz ks. Pawła i par rejonowych ks. bp ordynariusz oraz Moderator Diecezjalny Ruchu Światło – Życie diecezji łowickiej – ks. Sylwester Bernat. Tematem spotkania była „Tożsamość chrześcijańska członków Domowego Kościoła.”  Temat rozpatrywaliśmy w świetle dokumentu „Tożsamość chrześcijanina” Gerharda Kardynała Müllera oraz Zasad Domowego Kościoła.

            Dziękujemy Bogu za dar budowania jedności z Kościołem diecezjalnym.

Księdzu biskupowi dziękujemy za ciepłą, życzliwą obecność, podzielenie się Słowem i wspólną modlitwę.

Księdzu Sylwestrowi dziękujemy za wierne towarzyszenie Domowemu Kościołowi.

Chwała Panu!

Para Diecezjalna: Zofia i Bogusław Dudzińscy

         Moderator Domowego Kościoła: ks. Paweł Pietrzak

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »