STY

Tyś jest mój Syn umiłowany...

Życie bez chrztu, to życie bez życia... Życie w ciemności.

9 stycznia w WSD w Łowiczu odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie diec. łowickiej.

Spotkanie rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty i modlitwą do Ducha Św., którą poprowadził moderator ks. Sylwester Bernat. Następnie, razem z siostrami Misjonarkami Krwi Chrystusa, zawierzyliśmy Ruch i całą naszą Ojczyznę Miłosiernemu Panu w Koronce do Miłosierdzia Bożego.

Centralnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp Wojciech Osial. W swoim słowie zadał wszystkim pytanie: Co konkretnie chrzest Jezusa wnosi w nasze życie, jakie ma on dla nas znaczenie? Na ile uświadamiamy sobie, ten wielki dar nowego życia, życia Bożego wypływający z tajemnicy Chrztu Św.? Chrzest oznacza „zanurzyć”, a wręcz „utopić’. We chrzcie jesteśmy zanurzeni w wodach chrztu, ale jednocześnie zatapia on, niszczy „starego człowieka”, który ma zmartwychwstać do nowego życia. Chrzest to odkrywanie dziecięctwa Bożego. Chrześcijanami się nie rodzimy, ale się nimi stajemy. Chrzest nieustannie w nas trwa, to nasz rozwój duchowy, to walka z pychą, próżnością, lękiem przed dawaniem świadectwa, przed oceną świata. Chrzest to nieustanna walka.

Duch Święty zstąpił na Jezusa, kiedy się modlił. W życiu codziennym niezbędna jest więź modlitewna z Bogiem. Im głębiej się modlisz, tym głębiej wchodzisz w rzeczywistość chrztu.

Po mszy świętej odbyło się spotkanie z p. Joanną Jurkiewicz, która podzieliła się z nami świadectwem ze swojego spotkania ze św. Janem Pawłem II podczas pierwszej rzymskiej oazy III stopnia w sierpniu 1979 r. Wspominała radosne spotkania oazowiczów z Papieżem, który okazywał im wiele wsparcia w trudnych latach komunizmu w Polsce, pochylał się nad każdym człowiekiem z ogromną miłością i czułością. Ta pierwsza „rzymska oaza” do dziś owocuje w życiu p. Joanny.

Na zakończenie był czas na radosne spotkania, „dzielenie się życiem” i słodkim poczęstunkiem.

Fotorelacja ze spotkania opłatkowego: https://photos.app.goo.gl/ZSvSimqyPvEWfQaT9