KWI
03

Wielkanoc 2021 r.

ks.P. Pietrzak, ZiB Dudzińscy

Kliknij aby powiekszyc

        Człowiek ma być istotą dojrzałą w wielu aspektach. Mamy być dojrzali społecznie, bo przecież żyjemy pośród innych, mamy się interesować otoczeniem, ludźmi, krajem i światem. Chcemy być dojrzałymi intelektualnie, czyli umysłowo, bo trzeba czynić refleksje, analizować sprawy, wybierać życiową drogę, wartości, czy w końcu odkrywać powołanie. Oczekuje się od nas dojrzałości emocjonalnej (uczuciowej), ponieważ jest ona wielkim bogactwem ludzkiej natury i zbliża nas do ludzi i do świata oraz nadaje ton i siłę naszym działaniom. W końcu potrzeba nam dojrzałości duchowej, która rozwija się najbardziej, gdy człowiek idzie drogą miłości, zgodnie ze słowami Pisma świętego: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem, a bliźniego swego jak siebie samego” (Mt 22, 37-39).

Dziś – może jak nigdy wcześniej – powinniśmy też pamiętać, że mamy być „Dojrzali w Chrystusie”. Właśnie teraz potrzeba nam „tej” dojrzałości, która zawsze jest dla nas zadaniem. Kiedy brakuje dojrzałości, gubimy się, przywiązujemy do schematów i możemy  nie dostrzec Boga przychodzącego inaczej niż się do tego przyzwyczailiśmy, albo będziemy nosili w sobie fałszywy obraz Boga, nie taki jaki pokazuje Pismo święte i nauczanie Kościoła.

          Drodzy członkowie wspólnot Domowego Kościoła, kapłani posługujący w kręgach, przyjaciele i sympatycy.

Życzymy Wam, aby Chrystus zmartwychwstały, umacniał Was na drodze do dojrzałości. Niech Wam błogosławi, abyście nie bali się nowych sytuacji, szukali odpowiedzi na trudne pytania i podejmowali nowe wyzwania. Bądźcie świadomi, że razem z Nim, zmierzacie drogą ku dojrzałości, co oznacza, że będziecie otwarci na zmianę myślenia, porzucenie dotychczasowej rutyny i schematów. Niech każdy dzień przeżyty ze Zmartwychwstałym będzie kolejnym krokiem zbliżającym nas do siebie wzajemnie i do Boga.

Moderator Domowego Kościoła

ks. Paweł Pietrzak   

 Para Diecezjalna

Zofia i Bogusław Dudzińscy

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »