GRU
24

Życzenia świąteczne

ks.P. Pietrzak, ks.S. Bernat, ZiB Dudzińscy

Kliknij aby powiekszyc

Babsk – Żyrardów – Jesionka, 24 grudnia 2020 r.

 

 

„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”

Łk 2, 14

            Drodzy Małżonkowie tworzący wspólnotę Domowego Kościoła diecezji łowickiej. Kochane dzieci i młodzież tworzące wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Kapłani posługujący we wspólnotach.

            Mijają kolejne tygodnie pandemii. Towarzyszy nam obawa, czy przypadkiem nie zarazimy się koronawirusem. Niektórzy już doświadczyli tej choroby. Trwamy w kwarantannach. W spotkaniach kręgów uczestniczymy online. Coraz bardziej tęsknimy za spotkaniami w świecie realnym. Trudny to czas.

            W tym wszystkim jednak niech Bóg będzie uwielbiony, bo „jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam” (Rz 8, 31b). Ten sam Bóg, który przychodzi do nas w osobie rodzącego się na tym świecie Dziecięcia Jezus. Chrystus wchodzi w nasze życie, aby je udoskonalić, uduchowić, by dodać nam odwagi do podejmowania decyzji, By wypełnić nasze serca optymizmem, nadzieją na lepsze jutro, by wskazać nam drogę, która wiedzie do Ojca. Przychodzi do naszych rodzin, aby je uświęcać, żeby mogły stawać się świętymi rodzinami, na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.

Życzę Wam razem z Moderatorem Diecezjalnym Ruchu Światło – Życie i Parą Diecezjalną, ogromu radości z faktu, że Bóg jest tak blisko nas. Niech Jego przyjście na świat w ludzkiej postaci, daje nam siłę do jak najlepszego realizowania zadań wynikających z małżeństwa, rodzicielstwa, kapłaństwa. Droga młodzieży i dzieci, bądźcie zawsze wpatrzone w Syna Bożego i uczcie się od Niego posłuszeństwa Rodzicom i zaufania Bogu. Modlitwa pełna zaufania i otwartości na Boże Dary, a także za siebie nawzajem, niech towarzyszy nam każdego dnia. Uwielbiajmy Boga za to, że daje nam swojego syna – Chrystusa – wskazującego drogę do Zbawienia.

 

Moderator Domowego Kościoła       Moderator Ruchu Światło – Życie     Para Diecezjalna

ks. Paweł Pietrzak                              ks. Sylwester Bernat              Zofia i Bogusław  Dudzińscy

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »