KWI
11

Wielkanoc 2020

Moderator Domowego Kościoła ks. Paweł Pietrzak

Kliknij aby powiekszyc

Człowiek będący najdoskonalszym z dzieł Boga, otrzymał od Niego rozum i wolną wolę. W różny sposób potrafimy korzystać z tego wielkiego daru. Jedni wykorzystują go dla pogłębiania osobistej relacji ze Stwórcą i Zbawicielem, inni dla uświęcania Kościoła, jeszcze inni nie potrafią z niego korzystać w sposób właściwy.

 

            Dziś, kiedy stajemy w obliczu pandemii potrzeba nam ten dar wykorzystać jak tylko najlepiej potrafimy. W swej wolności mamy prosić Wszechmogącego Boga, aby okazał nam swe miłosierdzie i uwolnił nas od niebezpieczeństwa koronawirusa. „Dla Boga nie ma nic niemożliwego” (Łk 1,37), dlatego przeżywając czas paschalny z jeszcze większym przekonaniem i głębszą wiarą módlmy się o ufność Panu.

 

            Wszechmogący Bóg jest miłosierny i to przepełnia nasze serca radością. Bóg dopuszcza, by grzeszny i niedoskonały człowiek, został odkupiony przez Jego syna Jezusa Chrystusa. On Prawdziwie Zmartwychwstał. Mimo pustych kościołów, obawy przed zarażeniem - On powstaje z martwych dla nas wszystkich.

 

            Drodzy członkowie wspólnot Domowego Kościoła, kapłani posługujący w kręgach, przyjaciele i sympatycy.

W imieniu pary diecezjalnej i własnym życzymy Wam, by zmartwychwstały Chrystus był źródłem niezachwianej nadziei na lepsze jutro i pewności, że On może pokonać wszystko. Niech zabiera niepokoje i obawy. Niech każdego dnia umacnia w świętości. To, co dziś jest naszym niepokojem lub rozpaczą, niech przemienia w silniejszą radość. Nie zapominajmy o realizacji zachęty płynącej z „Orędzia Wielkanocnego”, byśmy nieustannie „…wzywali miłosierdzia wszechmogącego Boga”.

 

Moderator Domowego Kościoła

ks. Paweł Pietrzak

Para Diecezjalna

Zofia i Bogusław Dudzińscy

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »