LUT
20

Świadectwa z rekolekcji ewangelizacyjnych w Piwnicznej Zdrój

Mimo że świat krzyczy co innego staramy się iść z Jezusem pod prąd

Basia i Sebastian, Agnieszka i Michał

Kliknij aby powiekszyc

       W pierwszym tygodniu ferii uczestniczyliśmy w rekolekcjach ewangelizacyjnych zorganizowanych przez naszą łowicką diecezję  w Piwnicznej-Zdroju. Był to dla nas czas wytchnienia i odpoczynku od codziennych spraw i rutyny. Czas tak bardzo potrzebny, żeby na nowo ucieszyć się byciem razem, całą rodziną wśród rodzin takich jak my. Spędziliśmy ten czas w atmosferze wzajemnej życzliwości, radości ze spotkania z Jezusem i z drugim człowiekiem. Posługujący na tych rekolekcjach kapłan - ks. Tomasz Stępniak wręcz zarażał nas swoją pogodą ducha i poczuciem humoru, a przy tym pokazał jak być prawdziwym świadkiem Chrystusa w dzisiejszych czasach. Człowiekiem wolnym, radosnym i wdzięcznym, a nie wiecznie nadąsanym, obrażonym i narzekającym.
Wspomnienia i przeżycia duchowe z rekolekcji zostaną na długo w naszych sercach, a tymczasem zachęcamy inne małżeństwa, całe rodziny do uczestnictwa w rekolekcjach Domowego Kościoła 
Agnieszka i Michał
 
 
Kochani.
Mieliśmy ostatnio okazję uczestniczyć w rekolekcjach ewangelizacyjnych, które odbyły się w malowniczej miejscowości Piwniczna Zdrój. Były to nasze drugie rekolekcję DK i jednocześnie drugie w przeciągu roku. Jest to dla nas zawsze owocny czas dzielenia się wiarą z innymi oraz czerpania siły i łask na czas codzienności. Jest to również miejsce zadania sobie pytania i szukania odpowiedzi, po co jestem w domowym kościele.
Czas odpowiedzi na wątpliwości, czy to jest miejsce dla nas.
Z całą stanowczością możemy odpowiedzieć, że trud i przywileje bycia w DK zbliża naszą rodzinę do siebie i do Boga. I mimo że świat krzyczy co innego staramy się iść z Jezusem pod prąd.
Basia i Sebastian

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »