STY
24

Krajowe spotkanie odpowiedzialnych Domowego Kościoła.

Był to czas na obfitość Słowa Bożego...

ZiB Dudzińscy

Kliknij aby powiekszyc

Od piątku 17 stycznia do niedzieli 19 stycznia wraz z Moderatorem DK - ks. Pawłem Pietrzakiem uczestniczyliśmy w krajowym spotkaniu odpowiedzialnych Domowego Kościoła. Miejscem spotkania było  Centrum Rekolekcyjno - Konferencyjne Świętego Alojzego Orione przy ulicy … Łaska 88 ;-)
Na spotkaniu były obecne niemal wszystkie pary diecezjalne z całej Polski, księża moderatorzy , para odpowiedzialna DK z Litwy, małżeństwa odpowiedzialne za kontakty z zagranicą. 
Przez cały pracowity weekend towarzyszyli wspólnocie: ks. bp Krzysztof Włodarczyk odpowiedzialny za  R Ś-Ż z ramienia episkopatu, Moderator Generalny – ks. Marek Sędek oraz Moderator krajowy Domowego Kościoła – ks. Krzysztof Łapiński. Były też obecne panie z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła – Ela Kozyra i Marysia Różycka.
Był to czas na obfitość Słowa Bożego, wspólna modlitwę Liturgią Godzin, wspólne kawy, spotkania ogólne, spotkania w małych grupach. Spotkaniom przyświeca cel, by strzec charyzmatu, ale też rozeznawać, czy przy rosnącej liczbie członków DK – konieczne jest nowe spojrzenie na strukturę, Zasady, etc.
Głównym tematem podejmowanym podczas spotkania była rola, miejsce i znaczenie REKOLEKCJI TEMATYCZNYCH. Podkreślano, że formacja w Domowym Kościele trwa stale – jest permanentna. Jej początkiem jest formacja podstawowa, na którą składają się rekolekcje:  Oaza Rodzin I stopnia, II stopnia i III stopnia oraz ORAR I i II stopnia, a także przeżycie formacji rocznej – I i i II rok pracy. Bardzo ważne jest, aby na formację podstawową nie spoglądać, jak na szczyt, bo to dopiero początek. Dobrze przeżyte formacja podstawowa jest siłą napędową do formacji permanentnej i diakonii. Tę siłę daje przyjęty osobowo Jezus Chrystus.
Na spotkaniu grupy ze smutkiem zaobserwowano, że choć Domowy Kościół staje się coraz bardziej masowy, to coraz bardziej powierzchownie podejmuje formację.
Zachęcano do powtarzania formacji podstawowej i (oczywiście) do diakonii.
Analizowano, skąd wypływa popularność rekolekcji tematycznych.
Podczas niedzielnej Eucharystii posługę przyjęła nowa para filialna filii pelplińskiej, oraz nowa para diecezjalna diecezji gnieźnieńskiej.
Był też czas na rozmowy przy kawie i odrobinę odpoczynku ;-) 
 
Chwała Panu!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »