STY
14

Świadectwo z Dnia Wspólnoty 12.01.2020r.

Wanda i Marian Zielonkowie

Kliknij aby powiekszyc

              W Niedzielę Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2020r. mieliśmy możność  przeżywania Opłatkowego Dnia Wspólnoty naszego Ruchu Światło-Życie w Łowickim Seminarium.

Ten Dzień był dla nas miłym i radosnym zaskoczeniem, ze względu na obecność dużej  ilość dzieci i młodzieży. To dobry prognostyk na przyszłość naszego Ruchu. Jak powiedział w homilii ks. bp A. Dziuba pod adresem dzieci i młodzieży: „Jesteście przyszłością Kościoła Łowickiego...”. To napawa także radością, że rodziny Domowego Kościoła mają swoich następców, że jest kontynuacja istnienia i rozwoju Ruchu założonego przez Sługę Bożego ks. F. Blachnickiego.

Tego by nie było, gdyby nie modlitwa i działanie Ducha Świętego a także duże zaangażowanie księży Moderatorów, szczególnie charyzmatycznego ks. Sylwestra Bernata – Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, który zastąpił w tej posłudze ks. G. Gołąba po 21 latach owocnej służby Ruchowi.

Domowy Kościół również otrzymał kolejny dar w osobie ks. Pawła Pietrzaka – Diecezjalnego Moderatora DK, który przejął posługę po ks. Z. Kalińskim opiekującym się DK z wielkim oddaniem przez 14 lat budując naszą Wspólnotę Rodzinną.

Również ważnej i odpowiedzialnej posługi podjął się ks. Tomasz Staszewski, który zgodził się być Moderatorem zajmującym się dziećmi i młodzieżą.

Cieszymy się, że tak prężnie rozwija się w naszej diecezji Ruch Światło-Życie. To nas umacnia w wierze i nadziei, że możemy być świadkami wzrostu duchowego coraz liczniejszej Wspólnoty.

I za to wszystko Bogu niech będą dzięki

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »