PAŹ
12

Po rekolekcjach dla par diecezjalnych ...

Zofia i Bogusław Dudzińscy

Kliknij aby powiekszyc

„Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia”   /2 Tm 1,7/

W pierwszy weekend października uczestniczyliśmy w rekolekcjach dla par diecezjalnych. Bardzo nas uradowało, że para krajowa – Kasia i Paweł Maciejewscy – jako miejsce spotkania wybrali dom rekolekcyjny „Ostoja” w Spale. Możemy rzec – byliśmy „u siebie” ;-)
Do Ostoi zjechało osiemnaście małżeństw uczestników (siedemnaście - z Polski i jedno - z Ukrainy) oraz trzy pary posługujące. Wśród par posługujących byli: Kasia i Paweł – para krajowa, Beata i Jarek Bernatowiczowie – para filialna filii warszawskiej oraz Dorota i Jacek Jasińscy – para filialna filii pelplińskiej. Kapłanem posługującym był ks. Krzysztof Łapiński – moderator krajowy Domowego Kościoła. Dziećmi zajmowała się p. Sylwia Przyszlak.
    Wiele się działo. :) Był codzienny Namiot Spotkania przed Najświętszym Sakramentem, spotkania w grupach, spotkania ogólne, pogodny wieczór i – uśmiech gospodarzy miejsca: księdza Darka Łosiaka oraz Zosi i Antosia Kęsy. Para Krajowa wraz z księdzem Krzysztofem przybliżyli nam zadania par diecezjalnych. Zwracali uwagę na konieczność poddawania się mocy Ducha Świętego w służbie oraz na troskę o zachowanie właściwej hierarchii wartości (Bóg, współmałżonek, rodzina, praca, zaangażowanie w życie społeczne i wspólnotowe.) Przybliżyli także wizję drogi w Domowym Kościele. Mieliśmy też okazję zachwycić się pięknem spalskiej jesieni na poobiednim spacerze :)
    Zbudowała nas postawa pary krajowej – skromni, otwarci, ujmujący ciepłem wzajemnej relacji. Jako wzorową postrzegaliśmy tez współpracę pary krajowej z księdzem moderatorem, gdzie ważnym elementem był  szacunek, przyjaźń i dużo humoru.
    Podczas spotkań w grupach mogliśmy się utwierdzić w planie spotkania kręgu diecezjalnego, podzielić przygotowaniami do rekolekcji w diecezjach naszej filii. Tu też mogliśmy z dumą podzielić się pracą naszej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych, jej wsparciem i zaangażowaniem. Nie we wszystkich diecezjach istnieje taka diakonia. Duży podziw wzbudził też udział pary diecezjalnej w comiesięcznych spotkaniach księży moderatorów Ruchu Światło – Życie. Podzieliliśmy się również planami rekolekcji ewangelizacyjnych, piętnastodniowych Oaz Rodzin I – go i II-go stopnia oraz Oazami Rekolekcyjnymi Animatorów Rodzin I – go i II-go stopnia.
    Był to dla nas ważny czas przeżycia wspólnoty odpowiedzialnych za  Domowy Kościół w naszym kraju i duchowego umocnienia osobistego i małżeńskiego. Ufna i wytrwała  modlitwa, wierność charyzmatowi Światło – Życie, i troska o jedność całego Ruchu – te elementy mają przejawiać się w naszej posłudze pary diecezjalnej.

Chwała Panu!
 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »