PAŹ
05

List pary diecezjalnej

(...) aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa (1 P 4,11)

Zofia i Bogusław Dudzińscy

Kliknij aby powiekszyc

     Jako nowa para diecezjalna stajemy w poczuciu własnej niemocy, ale w nadziei, że Bóg pomimo naszych braków i słabości dokona tego, co zamierza w Domowym Kościele i całej wspólnocie Ruchu Światło — Życie diecezji łowickiej. Jako członkowie Domowego Kościoła widzimy wielkie dzieła, jakie czyni Bóg w naszym małżeństwie i rodzinie. Pragniemy aby każda rodzina doświadczyła piękna Bożej obecności i uczyła się korzystać z Jego cudownej Łaski, jaka płynie poprzez Sakrament Małżeństwa. Jesteśmy też świadomi wielkości duchowego bogactwa Ruchu Światło - Życie i jego rodzinnej gałęzi, Domowego Kościoła - także tego wypracowanego w naszej diecezji. Jednym z zadań jakie sobie postawiliśmy jest ustrzec, pomnożyć i przekazywać duchową tradycję Domowego Kościoła diecezji łowickiej.

            „Pan zaś zwrócił się ku niemu i rzekł do niego: «Idź z tą siłą, jaką posiadasz, i wybaw Izraela z ręki Madianitów. Czyż nie Ja ciebie posyłam?»" (Sdz 6, 14)

Chrystus przyjęty przez wiarę, jest z nami od początku naszego małżeństwa, a od 20  lat w sposób szczególny poprzez Charyzmat Światło — Życie. Przez ten czas Pan uwalniał nas od lęku, leczył duchowe zranienia, uczył wzajemnej relacji opartej na miłości i przebaczeniu. Nasze obecne życie jest pełne pokoju i radości. Dziękujemy Bogu i wszystkim Braciom, których modlitwa, świadectwo i trud przyczyniły się do naszej decyzji podjęcia formacji w Domowym Kościele.

Ufni Słowu Bożemu oddajemy się Panu, prosząc o moc Jego Ducha do podejmowanej służby. Powierzamy też całą naszą Wspólnotę, prosząc o wzrost dla niej. Jesteśmy wszyscy posłani, aby objawiać światu Bożą Miłość w małżeństwie i rodzinie. Siła, jaką posiadamy to łaska Sakramentu Małżeństwa, a do nas należy otworzyć się na nią i jak najowocniej z nią współpracować. Wspaniały dar jakim jest formacja DK, tak starannie opracowany i wielokrotnie sprawdzony przez setki małżeństw, które go podjęły, jest dla nas niezawodną drogą do świętości, którą kroczymy razem ze współmałżonkiem. Jest on odpowiedni zarówno dla młodych małżeństw, jak i tych, które mają za sobą wiele lat wspólnego życia. Także niełatwy etap wdowieństwa, jaki zastaje niektórych na drodze naszej formacji jest okazją, by świadczyć o pięknie Sakramentu Małżeństwa. Inaczej, ale jakże prawdziwie. Pamiętajmy, że jesteśmy dla siebie nawzajem świadectwem Bożego działania i zachętą do podejmowania trudu życia według Ewangelii.

Światło, które rozświetla, przenika życie. Światło, które prowadzi do odkrycia prawdy o sobie. Jednak aby tak się działo potrzeba naszego zaangażowania i odpowiedzialnego traktowania i podejmowania przyjętej przez nas formacji.

            Zachęcamy siebie i Was — kochani — do wierności zobowiązaniom Domowego Kościoła. One pomagają nam spotkać się z samym sobą, poznać prawdę o sobie, zobaczyć, jak widzi nas Bóg. Prawda przynosi wolność. Z Prawdą szczególnie spotkamy się na modlitwie osobistej (Namiot Spotkania), w Słowie Bożym, modlitwie małżeńskiej, rodzinnej. To filary codziennego życia osobistego, małżeńskiego, rodzinnego. One pomogą w wierności kolejnym ćwiczeniom duchowym: dialogowi małżeńskiemu, regule życia, czy uczestnictwu w rekolekcjach formacyjnych. Od naszego osobistego życia duchowego, wierności zobowiązaniom zależy jakość więzi z Panem, współmałżonkiem i bliźnim. Od naszego zaangażowania zależy praca w naszych kręgach, co do nich wnosimy, jak się inspirujemy.

„Twoja miłość bez wymagań pomniejsza mnie.

Twoje wymagania bez miłości zniechęcają mnie.

Twoja wymagająca miłość daje mi wzrost."

Niech te słowa ks. Henri Caffarela założyciela Ruchu Équipes Notre-Dame staną się naszą i Waszą modlitwą i sposobem uczestnictwa w Domowym Kościele gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie diecezji łowickiej.

Pozdrawiamy w Panu!

Zofia i Bogusław Dudzińscy

para diecezjalna

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »