SIE
22

Świadectwo z Oazy Rodzin I stopnia

A.R. Łowiccy

Kliknij aby powiekszyc

"Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę.” Dz 4,32-33

W dniach 3.08-19.08. 2019 r. odpoczywaliśmy duchowo pod czujnym okiem Agnieszki, Adama i księdza Łukasza w przepięknych górach stworzonych przez Dobrego Boga – Ochotnica Górna. 15 dniowe rekolekcje OR 1 spędziliśmy tak jak Apostołowie . Jeden duch i jedno serce ożywiały nas wszystkich. Czas ten był nam potrzebny, abyśmy mogli pozbierać to co się gdzieś rozsypało. Przez powrót do korzeni. Odkrywania Bożego planu, napełniania się Duchem Świętym, odkrywania Kościoła mogliśmy napełnić nasze serca pokojem i radością, bożą radością. Bóg działał każdego dnia. Jak mówił ksiądz Łukasz ciągle układam na nowo, otwieram się na działanie Duch Świętego. Bóg może działać w naszym życiu, ale daje wolność. Ode mnie zależy co zrobię. Grzech nie jest problemem jeśli go zobaczę i oddam. Bóg prawdziwie kocha. Gdyby Bóg zostawił nas ze słowami, że jesteśmy grzeszni, nie byłoby fajnie. A tu przychodzi Jezus w ubóstwie, aby wejść w nasz grzech, brud naszych serc. przychodzi nie jako mocarz, ale jako dziecko. Jakże Bóg ufa nam. Każdy potrzebuje światła, mamy się na nie otwierać. Chrystus daje nam życie i tworzy kręgosłup moralny. przychodzi w konkretnym czasie tu i teraz. uświadomiliśmy sobie , że razem z modlitwa musi iść działanie. Modlitwa – wielka moc, ale musimy się zaangażować. Mój czas dla Pana Boga. Przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela wymaga ode mnie tego, abym była ( był ) gorąca. wybierając Jego porzucam grzech i wybieram Zbawienie. Życie chrześcijanina to droga. ważne dla nas były słowa księdza Łukasza, że co Bóg nam przeznaczył jest dla nas najlepsze ( mąż, żona, dzieci, praca, rekolekcje, ludzie). Tu i teraz. I takie były te rekolekcje. Przeżyliśmy jakby dwie drogi:

- zjednoczenia z Bogiem – Namiot Spotkania, Eucharystia, spotkania w kręgach…

- jeszcze większe zjednoczenie w małżeństwie- modlitwa małżonków, dialog, czas który razem spędzaliśmy.

Spotkanie z drugim człowiekiem – ogromny dar rekolekcji. Każdy po swojemu rozumie Słowo Boże, ale jeden Duch Święty jednoczy we wspólnym wniosku. dzień wspólnoty i jedność Kościoła. Wspólna Eucharystia koncelebrowana przez kardynała Konrada Krajewskiego, biskupa Krzysztofa Włodarczyka i pozostałych kapłanów służących tu i teraz.( niesamowite przeżycie jedności).

Przeżyliśmy trzy szczyty;

Przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, zesłanie Ducha Świętego. Wyjechaliśmy z rekolekcji pełni radości, pokoju Bożego. Wiedząc, że codziennie na nowo musimy się nawracać. Chcemy świadczyć o tym, który nas ukochał i prowadzi przez życie. Dziękujemy, że są ludzie, których Pan posyła i odczytują Jego powiew. Agnieszko i Adamie wielkie ukłony. Księże Łukaszu jakże Pan Bóg lubi zaskakiwać- DZIĘKUJEMY. Wszystkim, którym się chciało zejść z kanapy i przybyć, gdy Pan wzywa.

Niedługo Dzień Wspólnoty . Niech nas nie zabraknie, abyśmy mogli zaświadczyć, że Jezus żyje i ma się dobrze i KOCHA. Z Panem Bogiem 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »