MAJ
23

Pielgrzymka do Kalisza 18.05.2019 rok

Maria Peczot

Kliknij aby powiekszyc

  „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” w 40 rocznicę tego wezwania Jana Pawła II i w jego 99 rocznicę urodzin pojechałam wraz z rodzinami wspólnoty Domowego Kościoła Diecezji Łowickiej na 22 pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa do Kalisza. Każdy wyjazd do tego Sanktuarium zawsze był  wielkim przeżyciem.

        Pierwsze kroki po przyjeździe skierowałam do świątyni, by pomodlić się przed cudownym obrazem św. Rodziny. To był szczególny moment, ponieważ obraz był akurat odsłaniany, a przed nim tłumy klęczących i stojących ludzi. Rodziny Domowego Kościoła z całej Polski – młode małżeństwa z dziećmi, starsze pokolenie i my babcie i dziadkowie. Myślę, że tak jak ja, każdy w prośbami i podziękowaniami za tych najbliższych sercu. A ono rosło patrząc na tych ludzi zgromadzonych  u stóp św. Rodziny.

       Spotkanie po słowach powitania nas przez parę krajową DK – Katarzynę i Pawła Maciejewskich rozpoczęło się konferencją wygłoszoną przez moderatora krajowego DK ks. Krzysztofa Łapińskiego. Z uwagą słuchałam i przypominałam sobie słowa Jana Pawła II  kierowane do rodzin podczas każdej Jego  pielgrzymki do Ojczyzny, które przytaczał ks. Łapiński.

A potem uroczysta Msza św. sprawowana przez J.E. ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, błogosławieństwo pasterskie i akt zawierzenia Domowego Kościoła św. Józefowi.

Rozmodleni i chyba trochę wyciszeni wracamy do domu.

       Nie byłoby jednak tak przeżywanego spotkania ze św. Józefem i św. Rodziną gdyby nie Agnieszka i Adaś Dukaczewscy – nasza para rejonowa, którzy tę pielgrzymkę perfekcyjnie przygotowali i zapewnili pogodę – wyjeżdżaliśmy w deszczu, ale Adaś zapewnił że w Kaliszu będzie pełnia słońca i tak rzeczywiście było oraz ks. Rafał Woronowski wikariusz z parafii w Międzyborowie, który modlitwami nie tylko do św. Józefa duchowo ubogacił nasz wyjazd.

 

                                                                     Bóg Wam zapłać za to pielgrzymowanie

 

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »