MAJ
20

"Święty Janie Pawle II Patronie Rodzin módl się za nami."

18 maj 2019r Kalisz XXII Ogólnopolska Pielgrzymka DK.

A.R. Łowiccy

Kliknij aby powiekszyc

    Tegoroczna pielgrzymka odbyła się w dniu 99. urodzin św. Jana Pawła II i w 40. rocznicę zawołania papieskiego „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Piękny czas oderwania się od dnia codziennego, spotkanie z drugim człowiekiem. Ksiądz Rafał mówił nam podczas konferencji o roli Józefa. Jak ogromną wiarę miał Józef, ufał. Przede wszystkim ufał Maryi. Nic nie rozumie, ale ufa. Józef wie gdzie jego miejsce. Przykład ojca. Jest z Jezusem wtedy, gdy dziecko tego potrzebuje. Wychowuje a nie pracuje 12 godzin i zna dzieci tylko, gdy śpią. Ma relacje, buduje ja. Milczenie Józefa nie świadczą o pustce wewnętrznej, ale o jego wierze. Rozważa w sercu. Ma wiele myśli na różne temat, ale nie zawsze je wypowiada. Milczenie czynne – kocham, żyję. Bóg jest w nas obecny. Mamy dużo talentów, wykorzystajmy je dla swojej rodziny. Pan niepokoi nas by tworzyć historię, często prowadzi nas drogami, których nie chcemy.

Spotkanie z żywym Kościołem, ze wspólnota ludzi wiary. Wymiana myśli, radość spotkania. Ksiądz moderator krajowy DK mówił o tym czy wcielamy słowa Jana Pawła II w życie. Przecież jego słowa są wciąż aktualne. Jan Paweł II miał świadomość, że rodzina jest najważniejsza. Już jako kapłan wiedział, że warto być blisko młodych, bo oni będą tworzyć rodziny. Tłumaczył, że małżeństwo nie jest drogą przypadku. To droga do świętości. Budowanie cywilizacji miłości. Wspierał małżeństwa. Małżeństwo komunia dwóch osób. Rodzina szkoła bogatego człowieczeństwa.

Spotkanie z żywym Jezusem podczas Eucharystii. Bóg blisko mnie, nas. Małżonkowie powinni na nowo odkrywać znaczenie miłości ofiarnej w swoim małżeństwie – mówił w homilii bp Krzysztof Włodarczyk delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie, który przewodniczył Mszy św. Małżonkowie powinni stale przywoływać Ducha Świętego, który buduje jedność i miłość. Rodzina na fundamencie miłości małżeńskiej pozostanie zawsze wyjątkowym miejscem dojrzewania człowieka do wspólnoty z drugim człowiekiem. Małżonkowie powinni na nowo odkryć znaczenie miłości ofiarnej w swoim małżeństwie, ale nie da się tego uczynić bez pomocy Ducha Świętego. Rodzina jako wspólnota osób domaga się zachowania postawy ofiary, która zakłada często rezygnację z siebie na rzecz drugiej osoby. Codzienne zmaganie się z własnym egoizmem jest koniecznym warunkiem, aby rodzina była rzeczywistą jednością osób.

Radość spotkania z małżeństwami, z którymi kiedyś gdzieś na rekolekcjach się spotkaliśmy. Czas wymiany doświadczeń. Spotkanie ze współmałżonkiem, spacer. Czas odpoczynki fizycznego i duchowego. Dziękujemy Agnieszce i Adasiowi, że im się chce.

Czerwiec to czas spotkań naszego ruchu w diecezji. Wstańmy i przyjedźmy 8 czerwca Żyrardów parafia Matki Bożej Pocieszenia 20.30 Wigilia Zesłania Ducha Świętego, 16 czerwca 13.30 Dzień Wspólnoty Żyrardów Salezjanie. Niech nam się chce być .  Spotkanie z żywym Bogiem. Czas z drugim człowiekiem , wspólnota. Bóg czeka na nasze TAK.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »