Świadectwo z Oazy Modlitwy w Nowym Mieście

Basia i Marek Wysoccy

W dniach 26-28 kwietnia dzieci z diecezji łowickiej uczestniczyły w rekolekcjach Ruchu Światło Życie.

Oaza Modlitwy Dzieci Bożych odbyła się już szósty raz w Szkole Podstawowej im.Kard.Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą. Dzięki gościnności dyrektor Janiny Wyszkowskiej szkoła na 3 dni zamieniła się w miejsce noclegu, modlitwy, spotkań, zabawy dla 130 dzieci z Domaniewic, Żyrardowa, Jesionki, Nowego Miasta, Lubochni, Skierniewic. Razem z Panią dyrektor, obsługą szkoły i organizatorem rekolekcji księdzem moderatorem Sylwestrem Bernatem opiekę nad młodzieżą sprawowali ks. Stanisław Dusiło, animatorzy, rodzice rownież związani ze wspólnotą Domowego Kościoła i Odnowy w Duchu Świętym, s.Ewa ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny ze Skierniewic.

Tegoroczne rekolekcje kierowały uczestników do rozważania słów Modlitwy Pańskiej “...i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom...”. Dzieci uczestniczyły w spotkaniach formacyjnych prowadzonych przez animatorów gdzie mogły zgłębić bliżej temat  przebaczenia, podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Pomagali w tym również zaproszeni goście, księża posługujący z parafii w Nowym Mieście(nazwiska?) głosząc konferencje. Bezpośrednim przygotowaniem do Święta Bożego Miłosierdzia była modlitwa przy relikwiach Św. Siostry Faustyny oraz przedstawienie jej życiorysu. Był także czas na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania i przygotowanie do Mszy Świetej, którą odprawił bp Wojciech Osial. Ksiądz biskup w homilii także zachęcał dzieci do zastanowienia się nad tematem przebaczenia.Poruszającym punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu. W ciszy i skupieniu każde dziecko jak i opiekunowie, goście mogliśmy podejść i w chwili modlitwy uwielbić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Bogaty program modlitwy uzupełniony był zwiedzaniem ciekawych miejsc. Odwiedziliśmy klasztor oo Kapucynów gdzie br Ryszard zaprosił nas do muzeum i opowiedział nam o bł. Honoratacie Koźmińskim. Odwiedziliśmy także klasztor i kaplicę Sióstr Sercanek.

Był też czas na wspólną zabawę i relaks. Pogoda dopisała i można było zagrać na szkolnych boiskach w piłkę nożną i dwa ognie, skorzystać z siłowni zewnętrznej lub pójść na spacer ulicami miasta.

W bogatym programie rekolekcji znalazł się czas na wszystko. Sprzyjał on nie tylko modlitwie ale i nawiązywaniu znajomości, poznawaniu ciekawych miejc, poczuciu wspólnoty, co jak jesteśmy przekonani przyniesie wspaniałe owoce. Ten piękny czas został upamiętniony wspólną fotografią wszystkich uczestników  rekolekcji z Księdzem biskupem, który odwiedził nas również w szkole.