KWI
18

Życzenia dla kapłanów

admin

Kliknij aby powiekszyc

"Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie jej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, zawsze kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Znowu kapłan… Po Bogu kapłan jest wszystkim!… On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie" Jan Maria Vianney

Kochani Kapłani

W tym szczególnym dniu, kiedy wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, dziękujemy Bogu za każdego z Was, za to, że przez Wasze ręce On sam przychodzi do naszych serc.

Życzymy Wam, abyście każdego dnia stawali się coraz gorliwszymi naśladowcami i sługami Chrystusa. Niech nasz Pan otwiera przed Wami nowe horyzonty, byście dostrzegali świat spragniony światła prawdy i miłości; byście byli solą ziemi i światłością świata.

Niech Maryja Matka umacnia Was na kapłańskiej drodze, abyście dochowali Bogu wierności i owocnie pracowali dla jego większej chwały.

Z modlitwą

DK diecezji łowickiej

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »