MAR
17

Zawierzenie Ruchu Światło-Życie Diecezji Łowickiej Matce Bożej Częstochowskiej.

Jasna Góra 15.03.2019r. Przez całą noc w kaplicy Cudownego Obrazu czuwała wspólnota diecezji łowickiej.

A.R. Łowiccy

Kliknij aby powiekszyc

W nocy z 15 na 16 marca prawie 300 osób należących do Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej polecało swoje rodziny i wspólnoty opiece Pani Jasnogórskiej. Czas pełen otwarcia się na Ducha Świętego. Czas spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie naszej diecezji. Dzieci, młodzież, Domowy Kościół. Pielgrzymka odbyła się po raz pierwszy, jednak chcielibyśmy, by to wydarzenie stało się jednym z wielu spotkań wspólnotowych. Dla nas, którzy jesteśmy wiele lat w DK , tworzących DK w naszej diecezji, pełniący różne posługi to czas stanięcia  w prawdzie. Zobaczyliśmy jak przez te wszystkie lata Bóg jest wierny. Warto było czekać na ten czas zawierzenia ruchu Maryi. Tym bardziej, że najważniejszym owocem naszego powołania - nasze dzieci, to one były tak bardzo zaangażowane w to wielkie dzieło. Czas spotkania  z żywym Kościołem. Czas spotkania z wielkim, Dobrym Pasterzem naszych serc. Zaśpiewanie  Bogurodzicy przez wiernych, aż ciarki przechodziły po naszych ciałach. Apel Jasnogórski, który poprowadził ordynariusz bp Andrzej F. Dziuba. Następnie przedstawiciele odczytali akt zawierzenia, polecając opiece Maryi moderatorów, kapłanów, parę diecezjalną, rodziny Domowego Kościoła, młodzież i dzieci.  Dla nas czas, w którym mogliśmy zobaczyć nasze realne owoce bycia w ruchu- nasz starszy syn czytał akt zawierzenia. W tym momencie pomyśleliśmy sobie, że drogę, którą wybraliśmy to wielki dar, odpowiedzialność, ale zauważyliśmy, że Bóg zawsze z nami był.

Spowiedź , przełamywanie samych siebie. Czas, w którym z lekkością odchodziliśmy od konfesjonałów.

Konferencja. Ojciec Jarosz odważnie i dosadnie mówił o wolności człowieka -temat roku” Wolni i wyzwalający”.  Każdy jest powołany do Życia Wiecznego. Bóg stawia na naszej drodze wiele wyborów. Pytanie co ja wybiorę? Nawet najgorsze wybory są do przetrwania. BÓG CIĘ KOCHA za darmo. . Bóg jest teraz. Ja jestem jako miłość, dobroć…każdy jest grzeszny- zniewolony. Nie potrafię, ale Bóg może to zmienić. Bóg szuka człowieka, jest delikatny, nic nie zrobi na siłę, czeka na  nas. Korzystajmy z Jego Miłosierdzia.

Kulminacyjny czas - północ uczestniczyliśmy  w Eucharystii, której przewodniczył bp Dziuba. Razem z ordynariuszem modliliśmy  się także o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Czas, kiedy realnie, namacalnie  mogliśmy przyjąć Jezusa do swoich serc.

Agapa czas posiłku, ale także czas spotkania ze wspólnotą. Mieliśmy także  zaszczyt rozmawiać tak zwyczajnie z naszym biskupem. Myślę, że  śmiało możemy powiedzieć nasz- wspólnotowy biskup, który był z nami w tym najważniejszym wydarzeniu naszego ruchu.

Modliliśmy się także na różańcu, przeszyliśmy Drogę Krzyżową, a na zakończenie wraz z diakonią muzyczną zaśpiewaliśmy Godzinki ku czci Maryi.

Dziękujemy wszystkim, za wielkie Boże dzieło w którym mogliśmy uczestniczyć.  

 Agnieszka i Romek Łowiccy

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »