MAR
13

Kilka słów o spotkaniu Diakonii Ewangelizacji.

A.R. Łowiccy

Kliknij aby powiekszyc

11.03.2019r odbyło się spotkanie Diakonii Ewangelizacji. Wspólna adoracja, dzielenie się Słowem  Bożym, Eucharystia, wspólna agapa. Bóg nas prowadzi . Tyle się dzieje, pilotujemy kręgi. Cieszymy się, że Bóg powołuje małżeństwa do naszej wspólnoty. Na namiocie spotkania rozważaliśmy słowa papieża Franciszka- Powiedzenie Panu „tak „ to odwaga, by przyjąć życie, takim jakim, jest, wraz z całą jego kruchością i małością, a często ze wszystkimi jego sprzecznościami i brakiem sensu. Jezus wziął w ramiona trędowatego, ślepca i paralityka, objął faryzeusza i grzesznika. A jaka jest moja postawa? Nie możesz ocalić osoby, nie możesz uratować sytuacji jeżeli jej nie kochasz. Tylko to co miłuje może być zbawione.

Spotkanie w grupach. Dlaczego ludzie nie pytają o Boga? Papież mówi, że może dlatego ,że przestali istnieć dla innych, często czują się niewidzialni.

Eucharystia. Ważne jest to czy jesteśmy inni. Bądźcie świętymi – człowiek święty to ktoś inny. Stajemy się latarnią dla tych wszystkich zagubionych .Pokazujemy jak żyć. Przez życie małżeńskie ewangelizujemy. Rodzina mocny znak ewangelizacji. rodzina niszczona od wewnątrz przez Szatana od zewnątrz przez ideologię tego świata. Nie chcemy dawać im tolerancji, ale dawajmy im miłość. dane nam było poznać Jezusa, więc dzielmy się Nim. Poprzez spotkanie osobiste z drugim człowiekiem. pan Bóg kocha każdego z osobna, osobiście. My ludzie wiary też powinniśmy tak spojrzeć na człowieka. Nie na tłum, ale każdego osobno. każde spotkanie jest przygotowane przez Boga. Wielki Post – potrzebujemy poruszenia, potrząśnięcia.

Jak dobrze jest spędzać czas na chwałę Boga w tym zabieganiu dnia codziennego. Chwile zatrzymania każdemu są potrzebne. Cieszymy się, że w piątek wielu z was spotkamy u Pani Jasnogórskiej .Przed nami jeszcze Kalisz, spotkanie przed zesłaniem Ducha Świętego, czerwcowy dzień wspólnoty. A potem chwila odpoczynku z Bogiem. Mamy nadzieję, że każdy jedzie na rekolekcje. A jeśli nie jesteście jeszcze zdecydowani to obiecujemy modlitwę. Wiemy jak ogromnym darem dla małżeństw, rodziny jest czas rekolekcji. Owoce naszych wyjazdów możemy widzieć w naszych relacjach małżeńskich, rodzinnych ,przyjacielskich. Pozdrawiamy wszystkich z modlitwą 

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »