LUT
14

Młodzieżowa oaza zimowa

admin

Kliknij aby powiekszyc

Młodzież Diecezji Łowickiej Ruchu Światło-Życie z ks. Markiem Wyszomierskim SDB przeżywała swoje rekolekcje oazowe (Oaza zimowa, 4-9.02.2019) w Ochotnicy Dolnej w Górach Gorcach. Przyjechaliśmy grupą 30 osób z Żyrardowa, Jesionki, Szymanowa, Sochaczewa, Żychlina, Kutna, Domaniewic, Łyszkowic i z Nowego Miasta.
Tematem rekolekcji były „Kobiety w Ewangelii”. Podczas konferencji i rozważania Słowa Bożego poznaliśmy, że Chrystus, zna godność człowieka, jego wartość w oczach Boga. Chrystus zapraszał także kobiety, by przysłuchiwały się Jego nauczaniu, uzdrawiał te, które są dotknięte chorobami oraz odpuszczał im najcięższe grzechy. Jezus świadomie łamał zwyczaje religijne swoich czasów wyrażając tym należny szacunek i cześć wobec kobiet. Rozważaliśmy także tematy pokory, odpowiedzialności, godności i buntu. W drodze na rekolekcje nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, a wracając modliliśmy się przed cudownym wizerunkiem Królowej Polski na Jasnej Górze.
Na rekolekcjach oprócz spotkań modlitewnych i formacyjnych nie brakowało nam energii na wspólne śpiewanie, zabawy i spacery. Czwartego dnia rekolekcji wybraliśmy się do Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem. Czas spędziliśmy w kaplicy Chrystusa Sługi, w której odbyła się Msza Święta. Siostra, która opowiadała nam o tym miejscu przypomniała nam, jak ważnym charyzmatem w naszym ruchu jest bezinteresowna służba dla wspólnoty i drugiego człowieka na wzór Chrystusa. 
W modlitwie wspólnotowej i osobistej pamiętaliśmy o Pasterzach naszej Diecezji, o naszych Proboszczach, o opiekunach naszych lokalnych wspólnot oazowych.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »