CZE
07

Sprawozdanie ze spotkania moderatorów i plany na wakacje

ks. Grzegorz Gołąb

Kliknij aby powiekszyc

W pierwszy wtorek czerwca, tradycyjnie, jak co miesiąc, w Skierniewicach w parafii św. Stanisława miało miejsce spotkanie moderatorów Ruchu Światło – Życie. Przy stole gospodarza – Moderatora Oazy – ks. Grzegorza Gołębia zasiadło dziewięciu kapłanów (ci, co nie dotarli, elegancko usprawiedliwili swoją nieobecność), aby podjąć tematy ważne dla Ruchu, podzielić się osobistymi doświadczeniami kapłańskiej i oazowej posługi oraz pomodlić Nieszporami, zawierzając dobremu Bogu troski i duszpasterskie nadzieje.

Radością zebranych było pozytywne echo ewangelizacyjnych rekolekcji ORAE, które odbyły się w Spale w dniach 1 – 3 czerwca dla wszystkich, którzy pragną ewangelizować i ewangelizacji uczyć.  Poprowadził je Paweł Kryszkiewicz – ewangelizator z Centralnej Diakonii Ewangelizacji z Diecezji Warszawsko – Praskiej przy współpracy z Odpowiedzialnymi za Diakonię Ewangelizacyjną Ruchu Zofią i Bogusławem Dudzińskimi oraz z ks. Grzegorzem - Moderatorem.

Głównym tematem poruszanym podczas wtorkowego spotkania była organizacja wakacyjnych oaz dla dzieci, młodzieży i Kręgów Domowego Kościoła. W pierwszym turnusie Oazę Dzieci Bożych w Ochotnicy Dolnej niedaleko Krościenka poprowadzą: ks. Sylwester Bernat, ks. Tomasz Staszewski, ks. Stanisław Dusiło i ks. Jarosław Jastrzębski SDB. Oazy młodzieżowe stopnia „O”, „I” i „II” będą przeżywały swoje rekolekcje w turnusie drugim, również w Ochotnicy Dolnej, a poprowadzą je: ks. Marek Wyszomierski SDB, ks. Bogumił Bartlewski i ks. Łukasz Blados. Ks. Grzegorz Gołąb, ks. Wiesław Kacprzyk oraz ks. Cezary Porada będą towarzyszyć rodzinom w ich rekolekcjach „I”, „II” i „III” stopnia w trzech różnych turnusach. Przy okazji omawiania spraw związanych z wyjazdami, podzielono się trudnościami, wątpliwościami oraz szukano odpowiedzi na  postawione pytania dotyczące przeżywania wiary w Kościele przez oazowiczów.

        Podjęto kwestię przed i powakacyjnych Dni Wspólnoty, które odbędą się odpowiednio: 17 czerwca w parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, a 16 września w par. św. Bartłomieja w Domaniewicach.

          Spotkanie zakończyło się wspólnie odmówionymi Nieszporami z uroczystym, prymicyjnym błogosławieństwem neoprezbitera ks. Łukasza Bladosa.

DDJ

16.06.2018 Żyrardów parafia św. Cyryla i Metodego

   9.00 zawiązanie wspólnoty i wprowadzenie -ks. Grzegorz

   9.30 sprwozdania z poszczególnych diakonii

 10.30 kawa

 11.00 o haśle roku- Tomek i Marta Chadamik

 11.30 wolne wnioski i plany na przyszłość

 12.00 modlitwa brewiarzowa i rozesłanie -ks. Marek

 

Dzień Wspólnoty 17.06 2018

Żyrardów parafia św. Cyryla i Metodego

13.30 zjazd

14.00 zawiązanie wspólnoty

14.30 katecheza młodzież w kościele

15.15 przygotowanie do Eucharystii

15.30 Eucharystia -księża neoprezboterzy -po mszy i błogosławieństwie- agapa

17.15 spotkanie w grupach wyjazdowych

18.00 rozesłanie

 zapraszamy 

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »