MAJ
03

Jesteś Królem, Jesteś Królem, Królem jest Bóg!

To najlepsze słowa jakimi można wyrazić to co przeżyliśmy na rekolekcjach ewangelizacyjnych w Spale.

A.R. Łowiccy

Kliknij aby powiekszyc

Czasami człowiek robi wiele z przyzwyczajenia, wpada w marazm . Dlatego wyjazd na rekolekcje jest taki ważny. Pięć dni pełnych Boga - jakby przedsionek Nieba. Przez ten czas rozważaliśmy cztery prawa duchowego życia :

1.Bóg Miłuje ciebie i ma dla twojego życia wspaniały plan.

2.Człowiek jest grzeszny i w konsekwencji oddzielony od Boga, dlatego też nie może znać ani przeżywać Bożej miłości i planu, który Bóg posiada dla każdego człowieka.

3.Jezus Chrystus jest jedynym, Bożym rozwiązaniem problemu grzechu człowieka. Przez Chrystusa możesz poznać Bożą miłość i plan dla swojego życia.

4.Musimy przyjąć osobiście Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

Często wydaje się człowiekowi, że są to prawdy oczywiste, ale życie, rutyna…

Ten czas to czas błogosławiony. Odkrywaliśmy Bożą miłość do nas. Bóg nas wybrał jako pierwszy, jest wierny swej miłości. Człowiek grzeszny. Grzech to idiotyzm. Człowiek ma wolną wole, ale nie umie z niej korzystać. Jednak pomaga nam modlitwa, systematyczna spowiedź. Drzewo w raju to rozkosz dla oczu. Zło z pozoru jest piękne, pociągające,  ale prowadzi do grzechu. Jezus Chrystus, którego dał Ojciec aby nas wyzwolić to sługa. Pokarm  i napój. Prawda, Życie. Światłość świata. Szale- dobra i złe uczynki kiedy nie wierzymy. Brak szal , gdy wierzymy w Jezusa Chrystusa. Po wyznaniu grzechów Bóg je w Chrystusie zabiera i liczy się tylko to co dobre. Jezus odwieczna miłość. Zmienił świat. Pokazał wieczność. Ale nie wystarczy wiedzieć. Trzeba Go przyjąć jako swego Pana i Zbawiciela. Taką okazję każdy z nas miał. Po raz kolejny oddać Mu zakamarki tego czego jeszcze nam się nie udało oddać.  Niesamowita myśl- Nawracajcie się – a nie nawróćcie. Tak ciągle na drodze do Nieba musimy się nawracać, ale pamiętać należy, że  Bóg to MIŁOŚĆ.

Niesamowity czas odkrywania wspólnoty szczególnie przez krąg. Dla nas niesamowitym darem były młode małżeństwa idące za Bogiem. Będące w różnym miejscu swej wędrówki, ale wiedzące że chcą iść dalej za Jezusem.  Niesamowita moc Słowa Bożego, która czytaliśmy na kręgach. Ksiądz Darek ze swoimi prostymi, przenikającymi, pełnymi Ducha Świętego konferencjami. Przypominające o tym, że Bóg stworzył człowieka z miłości i do miłości. Miłość to relacja. Jesteśmy stworzeniem wyróżnionym, podobnym do Boga. Zaprosił nas do współtworzenia świata, jakby świat nie został skończony, a my stajemy się współpracownikami Boga. Bóg zaryzykował. a człowiek zgrzeszył. Wybrał. Ale najważniejsze uznanie bezradności grzechu. Jestem świadom grzeszności. Panie Jezu jeśli chcesz mnie oczyścić to rób to. Jak Chrystus odpuszcza  grzech to go już nie ma. Jan Paweł II powiedział Poznałem miłość, która mi wszystko wyjawiła – Jezusa Chrystusa. Chrystus naszą światłością. Jak mamy Chrystusa mamy wszystko.

Tak jak mówił ksiądz trzeba się Jezusem zafascynować.  Przez wszystkie punkty rekolekcyjnego planu ponownie rozkochiwaliśmy się w Jezusie. A dzięki randce ze współmałżonkiem, wspólnej modlitwie mogliśmy pogłębiać naszą miłość. Możemy świadomie powiedzieć, że bardziej kocham swego męża, żonę. Wróciliśmy do rzeczywistości pełni Bożej miłości i wiary. Ogromną radością dla nas jest także to, że nasze dzieci wróciły ze swoich rekolekcji szczęśliwe ze spotkania z Bogiem i ze wspólnotą.

Bardzo dziękujemy Agnieszce i Adamowi  za zorganizowanie rekolekcji. Księdzu Darkowi  za ciepło, życzliwość, prostotę, za słowo Boga skierowane do nas. Wszystkim animatorom za ich świadectwo wiary. Wszystkim uczestnikom, pokazującym nam miłość Boga do człowieka, miłość małżeńską. Pozdrawiamy wszystkich . Zachęcamy do spotkań we wspólnocie.

  19.05- Wigilia Zesłania Ducha Świętego -Żyrardów

  26.05 – Pielgrzymka Domowego Kościoła

  17.06 – Dzień Wspólnoty – Żyrardów

Z Panem Bogiem A.R. Łowiccy

 

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »