GRU
24

#Adwent2017 - rozważania na każdy dzień.

Czwarta niedziela adwentu, Wigilia, 24/12/2017

IWONA I DAREK

Kliknij aby powiekszyc

Łk 1, 26-38 Maryja pocznie i porodzi Syna
 
Słowa Ewangelii według świętego Łukasza
 
Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego ojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa».
Wtedy odszedł od Niej anioł.
 
Oto słowo Pańskie.
 
ROZWAŻANIE: IWONA I DAREK
 
ŻONA
Boże! Dziękuję Ci za Maryję! Gdyby nie Ona, w jakim świecie byśmy żyli? Potraficie to sobie wyobrazić? Ja nie umiem. Co by było gdyby ta młoda kobieta powiedziała Gabrielowi "Nie"?
Jej "Tak" to początek naszego zbawienia. Jacy malutcy jesteśmy podług wiary i miłości Maryi do Boga. To będzie zawsze niedościgniony ideał, bo nikt z nas go nie osiągnie. Ona tak po prostu zaufała - oddała siebie i swoje życie na służbę Bogu. Która z Was by tak postąpiła? Jak głęboka jest Wasza wiara i miłość do Pana? Dlatego dziękuję Ci Panie za Maryję, którą uczyniłeś matką Swego Syna i orędowniczką nas - ludzi, którzy w Ciebie wierzą i kochają miłością może daleką od ideału ale głęboką.
Maryjo to dzięki Tobie przyszedł na ziemię Zbawiciel świata. Ty uczysz nas postawy pokory i nie wynoszenia się nad innych. Proszę, prowadź nas do Twojego syna taką właśnie drogą.
 
MĄŻ
Podziwiam niesamowitą wiarę Maryi - zwykłej kobiety. Przecież to co powiedział Gabriel było nierealne dla zwykłego człowieka. Ona jednak uwierzyła w każde Jego słowo - oddała się cała Bogu. Nie zastanawiała się nad tym co powie Józef i inni ludzie - uwierzyła. Chciałbym mieć choć małą cząstkę takiej wiary jaką miała Maryja, a na pewno pomogłoby mi to lepiej przejść przez życie.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »