GRU
05

#Adwent2017 - rozważania na każdy dzień.

Wtorek, 05/12/2017

ZOSIA I BOGUŚ

Kliknij aby powiekszyc

"Łk 10, 21-24 Jezus rozradował się w Duchu Świętym
 
Słowa Ewangelii według świętego Łukasza
 
Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
 
Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».
 
Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».
 
Oto słowo Pańskie."
 
ROZWAŻANIE: ZOSIA I BOGUŚ 
 
Rozradować się w Duchu Świętym....
 
- ...to zobaczyć piękno i harmonię Boga, poznać Jego zamysł, doświadczyć Jego transcendencji... Jezus jako człowiek to przeżywa, to znaczy, że my jako ludzie również możemy to przeżywać. Podobają się Bogu ludzie prości, pragnący prawdy i pokoju. Z takimi dopiero możliwa jest relacja w której Syn objawia Ojca.
 
- jakaż to musi być ufna, czysta, pełna Miłości radość. Jakie pokłady Bożego pokoju muszę mieć w swoim sercu, by doświadczyć pełni radości.
 
Ożywiasz je przez Słowo, w sakramencie pokuty i pojednania, Eucharystię, wspólnotę.
 
Za te dary – chwała Ci Panie!
 
Szczęśliwe moje oczy, bo widzą ...
 
- szczęśliwe moje oczy, bo widzą dzieła Ojca w całym Wszechświecie i w moim wnętrzu, w naszych dzieciach i w Kościele...
 
- szczęśliwe moje oczy, bo widzą jak towarzyszysz mi, naszemu małżeństwu, rodzinie. Widzą, jak strzeżesz. Przychodzisz w dobrych natchnieniach, oddanych lekarzach, wiernych przyjaciołach, wspólnocie.
 
Chwała Ci Panie, że nasze oczy to widzą.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »