GRU
03

#Adwent2017 - rozważania na każdy dzień.

Pierwsza Niedziela Adwentu, 03/12/2017

HALINKA I JANEK

Kliknij aby powiekszyc

"Mk 13, 33-37 Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan domu przyjdzie
 
Słowa Ewangelii według świętego Marka
 
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Uważajcie i czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie».
Oto słowo Pańskie."
 
ROZWAŻANIE: HALINKA I JANEK
 
Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan domu przyjdzie
1. Czuwanie przed nadejściem Mesjasza;
2. Czuwanie poprzez modlitwę, dobry rachunek sumienia. Jezus nawołuje nas do czujności, abyśmy przez grzech się nie zgubili. Ostrzega, prosi. A my, czy mówimy jakoś tam będzie? Czy w tym wszystkim pomaga nam Kościół domowy – rekolekcje?
Boże pomóż mi trwać w oczekiwaniu. Przyjdź Panie nie zwlekaj. Wyprostujmy Mu ścieżki. Abyśmy nie przysnęli na tą chwilę, która jest najważniejszym w naszym życiu. Czuwajcie, powiada Pan w Ewangelii dzisiejszej mszy świętej. Pierwszym warunkiem zbawienia jest poznanie swojej grzeszności. Jest to ciągłe zawracanie z niewłaściwej drogi i nieustanna praca nad sobą i nie tylko wyzbyć się egoizmu. Aby sprawy przyziemne nie przysłoniły tego co jest w życiu najważniejsze. Nadszedł czas aby zajrzeć do własnego wnętrza i zastanowić się co oddziela nas od Pana. To ciągłe czuwanie – nie dajmy się zaskoczyć. Bo przeciwnik nigdy nie śpi, zachowajmy czujność byśmy nie zboczyli z drogi.
Czuwajmy… przygotujmy nasze serca.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »