KWI
07

#WielkiPost2017 - rozważania na każdy dzień.

Sobota 08 kwietnia 2017, Sobota V tygodnia Wielkiego Postu

EWA I SYLWEK

Kliknij aby powiekszyc

Ewangelia wg św. Jana 11,45-56.
 
Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.
Niektórzy z nich udali się do faryzeuszów i donieśli im, co Jezus uczynił.
Wobec tego arcykapłani i faryzeusze zwołali Wysoką Radę i rzekli: «Cóż my robimy, wobec tego, że ten człowiek czyni wiele znaków? Jeżeli Go tak pozostawimy, to wszyscy uwierzą w Niego i przyjdą Rzymianie, i zniszczą nasze miejsce święte i nasz naród». Wówczas jeden z nich, Kajfasz, który w owym roku był najwyższym kapłanem, rzekł do nich: «Wy nic nie rozumiecie i nie bierzecie tego pod uwagę, że lepiej jest dla was, gdy jeden człowiek umrze za lud, niż miałby zginąć cały naród».
Tego jednak nie powiedział sam od siebie, ale jako najwyższy kapłan w owym roku wypowiedział proroctwo, że Jezus miał umrzeć za naród, a nie tylko za naród, ale także, by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno. Tego więc dnia postanowili Go zabić. Odtąd Jezus już nie występował wśród Żydów publicznie, tylko odszedł stamtąd do krainy w pobliżu pustyni, do miasteczka, zwanego Efraim, i tam przebywał ze swymi uczniami. A była blisko Pascha żydowska. Wielu przed Paschą udawało się z tej okolicy do Jerozolimy, aby się oczyścić. Oni więc szukali Jezusa i gdy stanęli w świątyni, mówili jeden do drugiego: «Cóż wam się zdaje? Czyżby nie miał przyjść na święto?»
 
ROZWAŻANIA: EWA I SYLWEK
 
Żona:
 
Żyję wśród ludzi, którzy uwierzyli w Ciebie i wśród takich, którzy nie chcą się z Tobą identyfikować. Ty, Panie, chcesz umrzeć za każdego, żeby wszyscy mieli życie w obfitości. Jednoczysz ludzi, aby tworzyli jedna rodzinę. Umierasz za moją jedność ze współmałżonkiem, za jedność w mojej rodzinie, za jedność Polaków i za jedność w rodzinie ludzkiej. Dziękuję Ci Panie za Twoją ofiarną, bezinteresowną Miłość. Nie krzyczysz publicznie o swoich dokonaniach, ale przyjmujesz wolę Ojca w pokorze i cichości, aby rozporoszonych braci prowadzić do Ojca.
 
Mąż:
 
Jakże aktualne są słowa Pisma Świętego w obecnych czasach. Dziś wśród nas są tacy, których można podzielić na tych, którzy uwierzyli, żyją według nauczania Jezusa i są całym sercem przy Nim oraz na tych, którzy z wygody i swojej próżności poprzez grzech „donoszą” i skazują Jezusa na śmierć na krzyżu. Nie bądźmy niedowiarkami, ufajmy Panu. On sprawi, że każdego dnia zagości w naszych sercach spokój i miłość, jaką okazał nam Jezus umierając na krzyżu.

Udostępnij na Facebooku
Zobacz archiwum »